Lasīšanai: 1 minūte

Jāinteresējas ārvalstu atbildīgajās iestādēs

J
jautā:
07. jūnijā, 2016
Antra

Labdien! Draugs devies peļņā uz Dāniju, atstājot man audzināšanā savu dēlu (ir pie notāra apstiprināta pilnvara, ka drīkstu audzināt, izvest no valsts utt.), taču plānojam braukt ciemos pie viņa uz Dāniju. Vai ir nepieciešams šo pilnvaru tulkot, ja dosimies ar prāmi uz Vāciju un no Vācijas dosimies uz Dāniju?

A
atbild:
13. jūnijā, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

LV portāla rīcībā nav informācijas par nepieciešamajiem dokumentiem bērniem ieceļošanai Vācijā un Dānijā, tajā skaitā par to, vai bērna tēva izdotajai pilnvarai nepieciešams tulkojums. Jums jāinteresējas šo valstu atbildīgajās iestādēs, ar jautājumu varat vērsties arī Vācijas un Dānijas vēstniecībās Latvijā.

Kārtību, kādā bērni šķērso Latvijas Republikas valsts robežu, noteic MK noteikumi Nr. 721.