Šķirot laulību, sieva nevarēs pretendēt uz automašīnu

J
jautā:
24. oktobrī, 2015
Andris

Labdien. Divus gadus dzīvoju ar sievu šķirti, gadu atpakaļ tiesas ceļā atrisināts uzturlīdzekļu bērnam jautājums (tiesa apstiprināja, ka esmu visu laiku maksājis atbilstoši bērna vajadzībām un manām iespējām). Nesen bankā saņēmu kredītu un nopirku auto darba vajadzībām. Ja tagad sniegšu šķiršanās prasību, vai sievai ir pamats pretendēt uz daļu no auto vērtības?

A
atbild:
26. oktobrī, 2015
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Civillikuma 89.pantā teikts: „Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.”

No e-konsultācijā sniegtās informācijas saprotams, ka Jūsu sieva ar saviem finanšu līdzekļiem nav piedalījusies automašīnas iegādē, līdz ar to, šķirot laulību, automašīna netiks uzskatīta par kopīgo mantu un tā paliks tikai Jūsu rīcībā.