TĒMA: Tieslietas

Uzturlīdzekļi 22 gadu vecumā

J
jautā:
02. jūlijā, 2015
Kristina

Sveiki! Man ir jautājums: vai es varu pieprasīt no tēva alimentus, ja man ir 22 gadi un tēvs man nav palīdzējis ne vienu reizi pa šo laiku. Sākot no manas dzimšanas, māte rūpējās par mani viena pati, man vēl ir brālis, bet brāli audzināja tēvs! Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
20. jūlijā, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja Jūsu māte visu šo laiku tiesas ceļā nav pieprasījusi uzturlīdzekļus no bērna tēva, uzturlīdzekļu parāds nav izveidojies un šādā situācijā piedzīt uzturlīdzekļus ar atpakaļejošu datumu nevar. Tomēr gadījumā, ja varat tiesā pierādīt, ka šobrīd 22 gadu vecumā objektīvu iemeslu dēļ joprojām nespējat pati par sevi gādāt un tāpēc ir nepieciešams tēva atbalsts, piedzīt uzturlīdzekļus varētu būt iespējams. Visbiežāk kā objektīvs iemesls tam, kāpēc pilngadību sasniedzis bērns nespēj pats par sevi gādāt, kalpo pilna laika studijas augstskolā, kas nav savienojamas ar algotu darbu. Taču, ja strādājat, piedzīt uzturlīdzekļus no tēva nav pamata.