Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas aprēķins, ja slimots sešus mēnešus

J
jautā:
30. jūlijā, 2014
Aida Priekule

Labdien! Sakiet, lūdzu, kā tiek aprēķināta atvaļinājuma nauda, ja es esmu bijusi pusgadu uz slimības lapas! Ar cieņu, Aida.

A
atbild:
01. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķināšanas kārtību nosaka Darba likuma 75.panta devītā daļa, proti, par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā.

Ja pēdējo sešu mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos mēnešos pirms šā perioda.

Dienas vidējo peļņu saskaņā ar 75.panta trešo daļu aprēķina, darba samaksas kopsummu dalot ar darba dienu skaitu šajā periodā.