Lasīšanai: 1 minūte

Par atvaļinājuma naudas izmaksu

J
jautā:
30. jūnijā, 2014
Regīna Fišere

Kā rīkoties, ja darba devējs Sia „Telemarket” neizmaksā atvaļinājuma naudu likumā paredzētajā kārtībā - vismaz vienu dienu pirms atvaļinājuma sākuma, bet tikai algas dienā?

A
atbild:
01. jūlijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 69.pantu samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma. Ja darba devējs neievēro Darba likuma prasības, Jūs varat vērsties ar iesniegumu Valsts darba inspekcijā. VDI kontaktinformācija šeit.

Pirms tam tomēr vajadzētu runāt ar darba devēju, kurš, visticamāk, arī zina Darba likumā noteikto pienākumu.