Lasīšanai: 1 minūte

Par atvaļinājumu grūtniecei

J
jautā:
27. jūnijā, 2014
Sanda Beļinska

Labdien! Strādāju par pedagogu PII. Esmu 8 kalendāro nedēļu atvaļinājumā no š.g. 3.jūnija. Dekrēta atvaļinājumā man sanāk aiziet ar 2015.gada janvāri. Vai es varu izmantot pirmsdekrēta atvaļinājumu sākot ar š.g. novembri pilnā apmērā?

A
atbild:
14. jūlijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma 150.panta 4.daļa nosaka, ka sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

Tas nozīmē, ka likums darba devējam uzliek pienākumu atvaļinājumu sievietei grūtniecei piešķirt avansā pilnā apmērā.