Esot bērna kopšanas atvaļinājumā, darba devēja atvaļinājums nepienākas

J
jautā:
12. jūnijā, 2014
Olga Petrova

Labdien! Vēlos jums jautāt, no 20.05.2013.–20.11.2014. esmu bērna kopšanas atvaļinājumā. No 3.09.2012. sāku strādāt,17.01.2013. aizgāju pirmsdzemdību atvaļinājumā, neizmantojot nekādu atvaļinājumu pie darba devēja. Vai es varu izņemt atvaļinājumu par 2013.gadu un 2014.gadu uzreiz? Darbā atgriezties nevarēšu, tāpēc pēc 20.11.2014. gribētos izņemt atvaļinājumu, un pēc tam aiziet vispār no darba pēc atvaļinājuma, kā man ir izdevīgāk darīt? Varbūt visu kopā: uzreiz atvaļinājumu un uzreiz iesniegumu par aiziešanu no darba? Lūdzu, iesakiet, kā būtu labāk! Paldies!

A
atbild:
13. jūnijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūs varat, atgriežoties pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, pieprasīt atvaļinājumu par to laika periodu, kas bija pirms došanās pirmsdzemdību atvaļinājumā, tātad par laiku no 03.09.2012 – 17.01.2013.

Par 2013.gadu un par 2014.gadu (līdz atgriešanās brīdim darbā) Jums darba devēja piešķirts un apmaksāts atvaļinājums nepienākas, jo Jūs izmantojāt valsts apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu, un persona nevar vienlaikus atrasties divos atvaļinājumos.

Ja domājat darba attiecības pie darba devēja pēc tam neturpināt, atvaļinājumu par 2014.gadu Jums nevajadzētu prasīt, jo tādējādi Jūs to izmantosiet avansā un darba devējs, darba attiecības pārtraucot, pieprasīs segt Jums avansā izmantotā atvaļinājuma izmaksas – atgriezt atvaļinājuma naudu.

Jūs varat darba devējam uzteikt darba līgumu mēnesi pirms atgriešanas no bērna kopšanas atvaļinājuma un pieprasīt izmaksāt kompensāciju par neizmantoto atvaļinājuma periodu no 03.09.2012 – 17.01.2013.