Lasīšanai: 1 minūte

Uz noteiktu laiku noslēgts darba līgums beidzas līgumā minētajā termiņā

J
jautā:
09. jūnijā, 2014
Kristina

Labdien, man ir darba līgums uz noteiktu laiku, kas beidzas pēc dažām dienām. Šobrīd saslimu. Kā rīkoties? Vai darba līgums man beidzas tajā datumā, kad ir termiņš, vai tajā, kad pēc slimības atgriežos darbā? Paldies.

A
atbild:
10. jūnijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba līguma, kas noslēgts uz noteiktu laiku, izbeigšanas regulējums ir noteikts Darba likuma 113.pantā. Darba tiesiskās attiecības pēc līguma, kas noslēgts uz noteiktu laiku, izbeidzas ar dienu, kad izbeidzas darba līguma termiņš, ja tāds darba līgumā ir konkrēti minēts.

Darba likuma komentāros par šo normu ir norādīts, ka uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma izbeigšana sakarā ar termiņa notecējumu ir pieļaujama arī gadījumos, ja, termiņam beidzoties, darbiniekam ir pārejoša darba nespēja, darbinieks ir atvaļinājumā vai neveic darbu citu iemeslu pēc (tai skaitā atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā).