Lasīšanai: 1 minūte

Darba devējs atvaļinājumā apmaksā tikai darba dienas

J
jautā:
06. jūnijā, 2014
Kristīne Voite

Darbinieks ir uzrakstījis iesniegumu par atvaļinājumu no 2014.gada 9.jūnija līdz 29.jūnijam. Vai ir jāapmaksā svētku dienas un arī jāpagarina atvaļinājums līdz 2.jūlijam?

A
atbild:
10. jūnijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā kā konkrētā atvaļinājuma periodā ietilpst trīs svētku dienas – Vasarsvētki, Līgo diena un Jāņu diena, atvaļinājums ilgst 3 kalendārās nedēļas + 3 dienas.

Darba devēja pienākums ir darbiniekam atvaļinājuma laikā apmaksāt visas darba dienas, proti, visas tās dienas, kad darbiniekam būtu bijis jābūt darbā un jāstrādā. Izejamās dienas - sestdienu un svētdienu - darba devējam nav jāapmaksā.

Tātad šajā gadījumā darba devējam ir papildus jāapmaksā 3 dienas – 30. jūnijs, 1.un 2.jūlijs.