Lasīšanai: 1 minūte

Papildu darba nosacījumi – vienošanās pie darba līguma

J
jautā:
09. aprīlī, 2014
Andra S.

Sakiet, lūdzu, kur var meklēt un kurā likumā vai MK noteikumos ir teikts, ka par papildu darbu ir jāraksta grozījumi darba līgumā, norādot papildu veicamo darba laiku u.tml.?

A
atbild:
10. aprīlī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbiniekam ir mainījušies darba nosacījumi, kas minēti darba līgumā, tad praksē visas izmaiņas - jaunie pienākumi un atbilstošs atalgojums - tiek noformētas kā papildu vienošanās pie attiecīgā darba līguma, ko paraksta gan darba devējs, gan darbinieks.

Ja vienošanās par papildu darbu paliks tikai darbinieka un darba devēja mutvārdu saruna, darba devējam nebūs pamatojuma par papildu darbu maksāt, savukārt darbiniekam – papildu darbu veikt.

Darba likuma 65.pants nosaka, ka

(1) Darbiniekam, kas pie viena un tā paša darba devēja līdztekus nolīgtajam pamatdarbam veic papildu darbu, ir tiesības saņemt atbilstošu piemaksu par šāda darba veikšanu.

(2) Šā panta pirmajā daļā noteiktās piemaksas apmēru nosaka darba koplīgumā vai darba līgumā.