UGF maksā uzturlīdzekļus arī tad, ja nepilngadīgais bērns strādā

J
jautā:
05. jūnijā, 2024
Samanta

Labdien! Man ir 16 gadi. Esmu sākusi strādāt un paralēli strādāšu arī mācību laikā. Vēlos iesniegt nodokļu grāmatiņu, bet radās jautājums par uzturlīdzekļiem. Uzturlīdzekļu garantiju fonds maksā man uzturlīdzekļus, mātei ir parāds. Vai, uzsākot darba attiecības un iesniedzot nodokļu grāmatiņu, fonds turpinās man izmaksāt uzturlīdzekļus?

A
atbild:
02. jūlijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija
Sintija Lavska, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

“Līdz pilngadības sasniegšanai uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) izmaksā bērna uzturam neatkarīgi no bērna gūtajiem ienākumiem,” norāda UGF administrācijas Juridiskās nodaļas juriskonsulte Sintija Lavska.

Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 13. panta 3.1 daļu pēc pilngadības sasniegšanas uzturlīdzekļus no UGF neizmaksā par periodu, kurā pilngadīgā persona gūst ienākumus vismaz Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas apmērā. Tas nozīmē, ka uzturlīdzekļi pilngadīgai personai netiek izmaksāti, ja tās ienākumi par mēnesi ir vismaz 700 eiro (minimālās mēnešalgas apmērs 2024. gadā).