TĒMA: e-vide

Vai jāmaina zemesgrāmatas apliecība, ja pēc laulībām mainīts uzvārds

J
jautā:
11. decembrī, 2023
Sanita

Labdien! Man ir jautājums par zemesgrāmatas apliecību. Ja es esmu apprecējusies un nomainījusi uzvārdu, vai man ir jānomaina zemesgrāmatas apliecība?

A
atbild:
15. decembrī, 2023

Zemesgrāmatas apliecībā kā īpašuma unikālais identifikators ir norādīts kadastra numurs, kurš nemainās.

Prasība veikt izmaiņas zemesgrāmatā pēc laulībām (uzvārda maiņas) nav obligāta, jo zemesgrāmata satur informāciju arī par jūsu personas kodu.

Sākot ar 2016. gada 12. augustu, Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas personu rādītājs tiek automātiski sinhronizēts ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistru, kas nozīmē, ka visi dati, kas mainījušies pēc minētā datuma, tiek atjaunoti automātiski.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde par izmaiņām personas datos nosūta elektronisku paziņojumu zemesgrāmatu nodaļām. Zemesgrāmatu nodaļas izvērtē šo paziņojumu un veic ierakstu Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā par personu identificējošo datu maiņu.