Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Sieviešu noziedzības jēdziena skaidrojums

J
jautā:
06. maijā, 2023
Margo

Ko nozīmē jēdziens “sieviešu noziedzība”?

A
atbild:
18. maijā, 2023

Atbilstoši Krimināllikuma 6.panta pirmajai daļai par noziedzīgu nodarījumu tiek atzīts ar nodomu (tīši) vai aiz neuzmanības izdarīts kaitīgs nodarījums (darbība vai bezdarbība) un par kura veikšanu pienākas kriminālsods.

Tātad jēdzienu “sieviešu noziedzība” var skaidrot kā visu noziedzīgu nodarījumu kopumu, kas izdarīts konkrētā teritorijā noteiktā laikposmā un ko veikušas sievietes.