Kāda izglītība nepieciešama, lai pamatskolā mācītu matemātiku

J
jautā:
22. decembrī, 2021
Sandra

Labdien! 2001. gadā beidzu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolu. Ieguvu izglītības zinātņu bakalauru pedagoģijā: ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja kvalifikāciju. Vai es drīkstu strādāt par matemātikas skolotāju pamatskolā?

A
atbild:
29. janvārī, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Persona, kurai ir pedagoģiskā izglītība, ir tiesīga mācīt citu mācību priekšmetu, apgūstot pedagogu profesionālās pilnveides programmu, iegūstot cita mācību priekšmeta skolotāja sertifikātu vai gadījumā, ja augstākās izglītības studiju programmas ietvaros apgūta ar mācību priekšmetu saistīta studiju programmas daļa vismaz divu kredītpunktu jeb vismaz 72 stundu apjomā. Tas nozīmē, ka par matemātikas skolotāju varat strādāt gadījumā, ja studiju laikā apgūta matemātika vai dažādas matemātikas apakšnozares vismaz divu kredītpunktu apjomā vai apgūti pedagogu profesionālās pilnveides kursi (160 stundu apjomā), kuri dod tiesības mācīt matemātiku pamatskolā. Precīzākas atbildes sniegšanai būtu jāiepazīstas ar jūsu diplomu un tā pielikumu.