Lasīšanai: 1 minūte

Uz cik ilgu laiku var slēgt darba līgumu, nezaudējot bezdarbnieka statusu

J
jautā:
11. septembrī, 2020
Arina

Labdien! Uz cik ilgu laiku personai ir tiesības slēgt pagaidu darba līgumu, lai nepazaudētu bezdarbnieka statusu?

A
atbild:
21. septembrī, 2020

Šogad Covid-19 izraisītās krīzes seku pāvarēšanai Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā ir noteikts, ka līdz 2020. gada 31. decembrim persona nezaudē bezdarbnieka statusu, ja darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statuss divreiz 12 mēnešu periodā iegūts uz laiku, kas kopā nepārsniedz 120 dienas. Tātad, nezaudējot bezdarbnieka statusu, bezdarbnieks var iesaistīties īslaicīgos darbos līdz 4 mēnešiem. Par to ir jāpaziņo Nodarbinātības valsts aģentūrai. Darba līgums ir jāslēdz uz noteiktu laiku.