Ja automašīnai uzlikts liegums visiem darbības veidiem

J
jautā:
01. jūlijā, 2019
Mārtiņš

Labdien! Automašīnai parādsaistību dēļ ir uzlikts aizliegums visām darbībām. Lieguma tips – ZTI. Auto drīz beidzas tehniskā apskate, un tas vairs netiks lietots, jo ir novecojis. Vai ir iespējams auto nodot metālapstrādē, kur tas arī tiks norakstīts, vai arī auto jānoņem no uzskaites?

A
atbild:
09. jūlijā, 2019
Linda Balode
LV portāls
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Elīna Avota, direktores pienākumu izpildītāja

Ja uz auto stāv liegums visiem darbības veidiem, visticamāk, nebūs iespējama nedz transportlīdzekļa norakstīšana, nedz tā nodošana apstrādes uzņēmumam.

Parādsaistību piespiedu piedziņas gadījumā piemērot šādu liegumu publiskajā reģistrā CSDD visa veida darbībām Jūsu automašīnai ir tiesu izpildītāja pienākums. Pats pēc savas iniciatīvas tiesu izpildītājs šo liegumu noņemt nevar.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes vecākā juriste Elīna Avota skaidro, ka ar šo jautājumu personai jāvēršas pie tiesu izpildītāja, jo viņš, zinot konkrēto situāciju, personai varēs sniegt visprecīzāko atbildi uz minēto jautājumu.