DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

IZM turpina datoru nodrošināšanas investīciju programmu pedagogiem un izglītojamajiem 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu 25 miljonu eiro apmērā turpinās portatīvo datoru piegādes pedagogiem un audzēkņiem profesionālajā izglītībā, nodrošinot indikatīvi 28 – 30 tūkstošu portatīvi datoru iegādi. To paredz šodien, 18. jūnijā valdībā apstiprinātie noteikumi.  

Ar ES fondu investīciju programmas finansējumu datoru iegādi paredzēts nodrošināt pirmsskolas izglītības pedagogiem, vispārējās izglītības pedagogiem un atbalsta personālam pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, tajā skaitā koledžās, paredzot indikatīvi 18 – 20 tūkstošu portatīvo datoru iegādi. Aptuveni 10 tūkstošus datoru nodrošinās arī profesionālās izglītības audzēkņiem.  

Ieguldījumi sniedz iespējas mērķtiecīgi veidot mūsdienīgu un ilgtspējīgu risinājumu pilnveidotā izglītības satura ieviešanai, tajā skaitā attālināto mācību īstenošanai, caurviju prasmju reālai iedzīvināšanai skolās un digitālo prasmju attīstībai. Projekta īstenošana nodrošinās plašāku tehnoloģiju pieejamību pedagogiem, atbalsta personālam un izglītojamiem, veicinās digitālo mācību līdzekļu un platformu plašāku izmantošanu. Datoru pieejamība izglītojamiem sekmēs plašāku interesi par informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un ar jomu saistītām tālākām izglītības ieguves izvēles iespējām. Tāpat datoru praktisks pielietojums mācību procesā attīstīs pedagogu un izglītojamo digitālās prasmes. 

2022. gada nogalē jau īstenots pirmais posms programmā “Dators ikvienam skolēnam”, 7.-9. klašu skolēniem, nodrošinot vairāk nekā 25 tūkstošus datoru. 2023. gada nogalē ar ES Atveseļošanas fonda atbalstu pašvaldībām nogādāti vairāk nekā 35 tūkstoši portatīvo datoru, kas prioritāri paredzēti sociāli neaizsargātiem skolēniem. Tādejādi, abu ES investīciju programmu īstenošana nodrošinājusi iespējas mācību procesā skolās izmantot vairāk nekā 60 tūkstošu portatīvo datoru.  

Projektu īstenos IZM kopā ar sadarbības partneriem, kas ir vispārējā izglītības un profesionālās izglītības iestāžu dibinātāji.  

Datoru piegādes investīciju projektu paredzēts īstenot līdz 2025. gada 31. decembrim, nodrošinot indikatīvi 80 % no pedagogu un atbalsta personāla kopējās darba slodzes likmes summas ar datortehniku vispārējās izglītības satura īstenošanai  un stiprinot informācijas un komunikācijas tehnisko nodrošinājumu vispārējās izglītības satura apguvei audzēkņiem 75% no valsts un pašvaldību dibinātajām izglītības iestādēm un valsts dibināto augstskolu izglītības iestādēm, kas īsteno profesionālās pamatizglītības programmas un profesionālās vidējās izglītības programmas pēc pamatizglītības apgūšanas. Izglītības iestādes dibinātājam būs tiesības veikt datortehnikas sadali pedagogiem, atbalsta personālam un audzēkņiem. Papildus pašvaldībām un izglītības iestādēm tiks sniegts atbalstu datortehnikas lietotāju grupu instruktāžai vai mācībām, kā arī IZM kā projekta īstenotājs izstrādās rekomendācijas izglītības iestādēm un nodrošinās izglītības iestāžu izglītošanu par interaktīvām mācību platformām un mācību vadības platformām to plašākai izmantošanai un lietošanas dinamikas uzskaitei. 

Datoru iegāde ar ES fondu finansējumu  papildina plašu, kompleksu darbību kopumu ceļā uz vispārējās izglītības sistēmas digitalizāciju, lai nodrošinātu mūsdienīgu izglītības apguves iespējas katram skolēnam. Datoru izmantošanai jābūt elastīgai, izmantojot tos gan mācību procesa nodrošināšanai, gan kā mobilās datorklases, gan patstāvīgā darba veikšanai izglītības iestādē vai mājās.  

Ministru kabineta noteikumi “Eiropas Savienības Kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vienlīdzīgu piekļuvi iekļaujošiem un kvalitatīviem pakalpojumiem izglītības, mācību un mūžizglītības jomā, attīstot pieejamu infrastruktūru, tostarp veicinot noturību izglītošanā un mācībās attālinātā un tiešsaistes režīmā” 4.2.1.5. pasākuma “Izglītības iestāžu nodrošinājums pilnveidotā vispārējās izglītības satura kvalitatīvai ieviešanai pamata un vidējās izglītības pakāpē” pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”  pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI