DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Kur ziņot, ja rodas saskarsme ar traucējošu smaku, trokšņiem vai šaubies par peldūdens kvalitāti 

FOTO: Freepik

Valsts vides dienests (VVD) nereti saņem iedzīvotāju ziņojumus par dažādiem vides pārkāpumiem, uzklausot iedzīvotājus un piedaloties risinājumu meklēšanā. Tomēr, lai problēmsituācija tiktu novērsta iespējami operatīvāk, svarīgi ir saprast, kuras ir tās iestādes, kas atbild par konkrēto jautājumu, piemēram, traucējošiem trokšņiem, smakām vai redzamu piesārņojumu gaisā, ūdenī vai mežos. 

Skaļa mūzika vai traucējoši masu pasākumi – zvani Pašvaldības policijai! Troksnis, ko rada transports – zvani Pašvaldībai! 

Veselības inspekcija, pamatojoties uz attiecīgu iesniegumu, kontrolē saimnieciskas darbības, iekārtu vai satiksmes radītā trokšņa robežlielumu ievērošanu. Savukārt pašvaldības savā administratīvajā teritorijā veic un plāno pasākumus trokšņa piesārņojuma līmeņa samazināšanai, kas saistīti ar autotransporta un tramvaju trokšņa radīto piesārņojuma līmeni, kā arī nosaka klusos un potenciāli klusos rajonus. Kā arī, pašvaldības ir tās, kas kontrolē skaļas mūzikas atskaņošanu un publisku pasākumu darbības rezultātā radīto paaugstināto trokšņa līmeni. 

Kaimiņos esošais ražošanas uzņēmums rada pārlieku lielu troksni – zvani VVD! 

VVD, izsniedzot atļaujas uzņēmumiem piesārņojošo darbību veikšanai, atļaujā izvirza nosacījumus atbilstoši šajos noteikumos izvirzītajām prasībām. Saņemot sūdzības par traucējošu troksni, VVD uzņēmumam uzdod veikt trokšņu mērījumus, kuru rezultātus pēc tam, saistībā ar saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām, izvērtē Veselības inspekcija, jo īpaši, ja troksnis traucē iekštelpās. 

Nezini vai ūdenstilpe ir pietiekami tīra, lai tajā peldētos vai pastāv aizdomas par ūdens kvalitāti tajā – vērsies pašvaldībā vai meklē informāciju Veselības inspekcijā! 

Oficiālā peldsezona Latvijā sākas 15. maijā un beidzas 15. septembrī. Veselības inspekcijas vides veselības speciālisti regulāri veic peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu jūras un iekšzemes oficiālajās peldvietās, kā arī pēc saņemtās informācijas no pašvaldībām vērtē neoficiālo peldvietu kvalitāti. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus, pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas, novērtē speciālists un sniedz slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties aizliegts. Ar aktuālo informāciju par peldvietu ūdens kvalitāti aicinām iepazīties Veselības inspekcijas mājas lapā: https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate-1 

Redzi mežā vai pļavā izmestus būvniecības atkritumus, nolietotas riepas vai sadzīves atkritumus – uzņem fotoattēlu un ziņo VIDES SOS aplikācijā! 

Par vidē pamanītu piesārņojumu iespējams ziņot VVD Operatīvajam koordinācijas centram, zvanot pa tālr.: +371 26338800 vai izmantojot Vides SOS mobilo aplikāciju. Pēc ziņojuma saņemšanas, situācija tiek risināta uzdodot teritorijas īpašniekam to sakopt, kā arī tiek izmeklēti piesārņojuma rašanās apstākļi. 

Konstatējot traucējošu smaku ilglaicīgi – zvani VVD, izņemot gadījumus, kas saistīti ar sabiedrisko ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu un privātmāju apkuri. 

VVD izsaka pateicību ikvienam, kam rūp vides aizsardzības jautājumi un aicina par vidē pamanītiem pārkāpumiem ziņot arī turpmāk. #EsiZinošs!  #Zini-Rīkojies! 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI