DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Faktiskā bezdarba līmenis aprīlī samazinājies par 0,3 procentpunktiem

2024. gada aprīlī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,9%, un kopš marta tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Salīdzinot ar 2023. gada aprīli, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,6 procentpunktiem.

Sieviešu bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,2 procentpunktiem līdz 6,4 %, un vīriešu – par 0,4 procentpunktiem līdz 7,4 %.

CSP infografika.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,4 %, un kopš marta tas ir samazinājies par 0,4 procentpunktiem. Salīdzinot ar 2023. gada aprīli, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem.

CSP infografika.

2024. gada aprīlī Latvijā bija 65,4 tūkstoši bezdarbnieku (30,5 tūkstoši sieviešu un 34,9 tūkstoši vīriešu), tas ir par 2,9 tūkstošiem mazāk nekā martā un par 5,5 tūkstošiem vairāk nekā 2023. gada aprīlī. Mēneša laikā vīriešu bezdarbnieku skaits samazinājās par 1,8 tūkstošiem, un sieviešu – par 1,1 tūkstoti.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļvietnē.
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālās statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI