DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

K. Melnis tiekas ar vides sadarbības partneriem – no 1. jūlija KEM pārraudzīs vides politiku  

Atbilstoši parakstītajai valdības deklarācijai, no š. g. 1. jūlija Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) pārņems savā pārraudzībā vides politikas jautājumus, par kuriem šobrīd atbild Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Jauno funkciju pārņemšana uzlabos pārnozaru sadarbību, kas ļaus efektīvāk īstenot tautsaimniecības ilgtspējai un sabiedrības labklājībai svarīgas iniciatīvas 

Nodrošinot vienmērīgu vides funkciju pārņemšanu, KEM ministrs Kaspars Melnis aktīvi tiekas ar vides sadarbības organizāciju partneriem, lai pārrunātu galvenos problēmjautājumus vides jomā. Veidojot nākotnes regulējumu klimata un enerģētikas mērķu sasniegšanai, svarīgi rast līdzsvaru starp dažādām sabiedrības interesēm gan baudāma un tīra vide, gan lēti un konkurētspējīgi energoresursi, gan gatavība klimata pārmaiņām un klimata pārmaiņu mazināšanai. Uzskatāms piemērs nozaru politikas mērķu saskarei minams jau daudz diskutētā atjaunīgās elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšana.  

Ministrs Kaspars Melnis uzsver: “Īstenojot vēja projektu attīstību Latvijā, vides un enerģētikas jomā risināmie jautājumi ir savstarpēji saistīti. Ietekmes uz vidi novērtējums (IVN) ir pirmais solis, ko projektu attīstītājs veic, lai īstenotu savu vēja projekta ieceri. Šobrīd IVN veikuši astoņi projektu attīstītāji. Kaimiņvalstis – Igaunija un Lietuva ir viena soli priekšā mums. Igaunijā uzstādītas jau 409 MW liela vēja enerģijas ražošanas jauda, Lietuvā – 1288 MW, Latvijā – 133 MW. Lai straujāk virzītos uz vēja parku attīstību Latvijā, saredzam iespējas, kā pilnveidot, efektivizēt un mazināt administratīvo slogu IVN veikšanai. Pie konkrētiem risinājumiem pēdējo mēnešu laikā ar kolēģiem esam intensīvi strādājuši.”   

KEM pārvaldībā nonāks plašas un mūsu kopīgai labklājībai svarīgas tēmas. Sākot no atkritumu apsaimniekošanas, iekšzemes ūdeņu, jūras un gaisa piesārņojuma mazināšanas, līdz pat aprites ekonomikas stiprināšanai un IVN koordinācijai. Sagaidāms, ka darba lauks paplašināsies arī par Latvijas interešu aizstāvību Eiropas Savienības regulējuma tapšanā. Lai jau no pirmās dienas varam pilnvērtīgi strādāt, risināt nozarei un sabiedrībai svarīgo,  vides aizsardzības funkciju pārņemšanai gatavojamies jau no gada sākuma  gan tiekoties ar dažādām nevalstiskajām organizācijām, nozaru asociācijām, gan iepazīstoties ar topošajiem vides politikas veidošanas un īstenošanas kolēģiem.   

Sekojot līdzi vides politikas jautājumu aktualitātēm, tikšanās ar KEM ministru Kaspars Melni notikušas ar trim vides organizācijām – Valsts vides dienests, Vides pārraudzības, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Plānots līdz 1. jūlijam turpināt organizēt sarunas ar pārējiem sadarbības partneriem.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI