DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Četri Latvijas uzņēmumi saņem Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu 2023

Publicitātes foto

Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu 2023 šogad saņēma Lidl Latvija SIA, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", SIA "Kalve Coffee" un SIA "Rīgas ūdens", savukārt balvu par izaugsmi ilgtspējīgas pārvaldības jomā saņēma Rīgas Stradiņa universitāte.  

Latvijas Bankas padomes locekle, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale akcentē: "Ilgtspējīga pārvaldība paredz ilgtspējības principu ieviešanu valdību, organizāciju un institūciju lēmumu pieņemšanas procesos, politikā un praksē. Šī pieeja atzīst ekonomisko, sociālo un vides faktoru savstarpējo saistību un cenšas nodrošināt, lai pārvaldības sistēmas veicinātu ilgtermiņa labklājību un noturību. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva iedibināta, lai izceltu un godinātu Latvijas uzņēmumus, kuri labas pārvaldības principus līdztekus rūpēm par vidi un ilgtspējīgu izaugsmi spējuši ieviest uzņēmuma stratēģijā, procesos, risku pārvaldībā, produktos un uzņēmumam kultūrā."  

Balvas pasniegšanas mērķis ir stiprināt Latvijas uzņēmumu ilgtspēju un veicināt Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisko ieviešanu Latvijas uzņēmumos, veicinot to darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniegt publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem ar ilgtspējīgu pārvaldības modeli. 

Balva tika pasniegta četrās nominācijās un vienā īpašajā nominācijā: 

Nominācijā "Dažādība un vienlīdzīgas iespējas" balvu saņēma Lidl Latvija SIA, jo uzņēmums ir apliecinājis rūpes par savu darbinieku labbūtību un iekļaujošu darba vidi, kurā darbinieks ir prioritāte un izaugsme tiek sekmēta dažādos veidos. Uzņēmums veicina taisnīgas darba vides veidošanos, apzinoties, ka šāda pieeja ir atslēga veiksmīgai un ilgtspējīgai uzņēmuma darbībai.

Nominācijā "Padomes stratēģiskā iesaiste" balvu saņēma SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", jo padome ir demonstrējusi aktīvu iesaisti uzņēmuma izaugsmē, nosakot ambiciozus un tālredzīgus stratēģiskos mērķus. Uzņēmuma padome ir nodrošinājusi noturīgu un pārdomātu krīzes vadību un pieņemto lēmumu komunikāciju uzņēmumā, kā arī sistemātiski pievērš uzmanību ilgtspējīgas attīstības un korporatīvās pārvaldības jautājumiem.

Par labāko nominācijā "Atbildīga sadarbība ar partneriem" tika atzīta SIA "Kalve Coffee". Uzņēmums ir noteicis ilgtspējības mērķus un attīsta tādu sadarbību, kas veido ilgtspējīgas piegādes ķēdes, tādējādi veicinot vides saglabāšanu, sociālo atbildību un ilgtermiņa uzņēmējdarbības noturību. Šī pieeja ne tikai atbilst ētikas un vides principiem, bet arī reaģē uz patērētāju un investoru augošo pieprasījumu pēc ilgtspējīgākas uzņēmējdarbības prakses.

Nominācijā "Iesaistīto pušu vadības praktiķis" balvu saņēma SIA "Rīgas ūdens", jo uzņēmums ir definējis iesaistītās puses un nodrošinājis mērķtiecīgus pasākumus to iesaistē. Neraugoties uz darbības jomas izaicinājumiem, tam ir izdevies būtiski stiprināt attiecības ar iesaistītajām pusēm, nodrošinot labu uzņēmuma reputāciju un veiksmīgu turpmāko izaugsmi.

Īpašo balvu par izaugsmi ilgtspējīgas pārvaldības jomā saņēma Rīgas Stradiņa universitāte, jo spējusi sekmēt attīstību ilgtspējīgas pārvaldības un izaugsmes jautājumos, kā arī ir pilnveidojusi korporatīvo pārvaldību un nodrošinājusi, ka universitātes darbībā tiek ievērotas iepriekš definētās vērtības. 

Šogad balva tika pasniegta trešo reizi un, lai pielāgotos pasaules tendencēm un prioritātēm, iepriekš pazīstamā Korporatīvās pārvaldības balva kļuvusi par Ilgtspējīgas pārvaldības balvu. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai2023 tika iesniegti 28pieteikumi, kurus izvērtēja Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi. Diskusija par ilgtspējīgas pārvaldības aspektiem un balvu pasniegšanas ceremonija pulcēja Latvijas lielāko uzņēmumu vadītājus un dažādu nozaru ekspertus, kuriem rūp laba pārvaldība un ilgtspējīga attīstība

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI