DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. augustā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Plānots, ka nākotnē ieslodzīto konvojēšanu nodrošinās Ieslodzījuma vietu pārvalde

Otrdien, 22. augustā, Ministru kabinets apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādāto konceptuālo ziņojumu, kas noteic ieslodzīto personu konvojēšanas funkcijas pakāpenisku pārdali no Valsts policijas (VP) uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP). 

Minētās izmaiņas paredz efektīvāku ieslodzīto konvojēšanas organizāciju, nodrošinot īsākus un elastīgākus konvojēšanas maršrutus, kas samazinās drošības riskus sabiedrībai un ieslodzītajiem. Vienlaikus tiks nodrošināta pilnvērtīgāka ieslodzīto dalība ieslodzījuma izpildē, notiesāto resocializācijas procesā – izglītības, nodarbināšanas u.c. resocializācijas programmās.

Plānotās izmaiņas ilgtermiņā nodrošinās arī izmaksu optimizāciju ieslodzīto konvojēšanas procesos. Līdz šim VP konvojēšanas izmaksām tika pieskaitīti izdevumi par notiesāto un apcietināto personu uzturēšanu īslaicīgās aizturēšanas vietās.

Efektīvai ieslodzīto konvojēšanas resursu izmantošanai tiks vēl aktīvāk veicināta videokonferenču izmantošana.

Funkciju pārdale ir plānota divos posmos. No 2025.gada 1.jūlija plānots, ka IeVP no VP pārņem ieslodzīto konvojēšanu starp ieslodzījuma vietām saistībā ar ieslodzījuma izpildi, kā arī konvojēšanu no ieslodzījuma vietas uz tiesu un no tās, vienlaikus nodrošinot arī apsardzi tiesas procesa laikā, ja procesa virzītājs ir tiesa vai prokuratūra. No 2027.gada 1.janvāra (vienu gadu pēc jaunā Liepājas cietuma būvniecības pabeigšanas) plānots, ka IeVP no VP pārņem ieslodzīto konvojēšanu no ieslodzījuma vietas uz VP īslaicīgās aizturēšanas vietu un no tās, kā arī konvojēšanu no ieslodzījuma vietas medicīniskās ekspertīzes veikšanai.

Pārdales īstenošanai netiks veidotas jaunas amata vietas – 19 amata vietas tiks pārdalītas no VP, bet 31 amata vieta tiks rasta IeVP ietvaros. Lai pārņemtu konvojēšanas funkciju, IeVP nepieciešami papildu 2,6 miljoni eiro, kas iekļauti Tieslietu ministrijas iesniegtajās 2024.gada budžeta prioritātēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI