DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ādažu novadā palielināts pabalsta apmērs krīzes situācijā iepriekš neparedzamos krīzes gadījumos

8. jūlijā stājas spēkā Ādažu novada pašvaldības saistošie noteikumi "Par sociālās palīdzības pabalstiem trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām vai personām krīzes situācijās Ādažu novadā".

Jaunajos noteikumos no 100 līdz 300 eiro palielināts pabalsta apmērs krīzes situācijā personai un katram tās ģimenes loceklim iepriekš neparedzamos krīzes gadījumos, nepārsniedzot faktiskos izdevumus.

Jaunie noteikumi paredz arī garantētā minimālā ienākuma pabalstu (GMI), mājokļa pabalstu (īres un komunālo pakalpojumu apmaksai un cietā kurināmā iegādei), pabalstu atsevišķu izdevumu apmaksai (veselības aprūpei, skolas piederumu un apģērba iegādei un ēdināšanai), atbalstu personām sociālās funkcionēšanas un neatkarīgas dzīves nodrošināšanai, vienreizēju materiālu pabalstu personai, kurai objektīvu apstākļu dēļ nav deklarētas dzīvesvietas, kā arī pabalstu krīzes situācijā operatīvai ārēju notikumu radītu seku novēršanai vai mazināšanai personai, kura savu dzīvesvietu deklarējusi un faktiski dzīvo Ādažu novadā, neizvērtējot materiālo stāvokli.

Pabalstu atsevišķu izdevumu apmaksai piešķir:

 • par medicīnas pakalpojumiem, medikamentiem, briļļu un higiēnas preču iegādi 50 % apmērā, ne vairāk kā 100 eiro gadā personai;
 • par ārstēšanos stacionārā 50 % apmērā, ne vairāk kā 150 eiro gadā personai;
 • zobārstniecībai un zobu protezēšanai 50 % apmērā, ne vairāk kā 100 eiro gadā personai;
 • par endoprotezēšanu 300 eiro gadā;
 • skolas piederumu un apģērba iegādei izglītojamajam 60 eiro apmērā vienu reizi gadā, kurš iegūst obligāto pamatizglītību no 5 līdz 18 gadu vecumam;
 • pabalstu ēdināšanai 100 % apmērā izglītojamajam, kurš apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, iegūst pamatizglītību, vispārējo vidējo vai profesionālo izglītību, pārskaitot to pakalpojuma sniedzējam saskaņā ar tā rēķinu, atbilstoši izglītības iestādes faktiskajam apmeklējumam.
 • Pabalstu sociālās funkcionēšanas un neatkarīgas dzīves nodrošināšanai piešķir līdz 500 eiro gadā, nosakot pabalsta faktisko apmēru pēc personas sociālās situācijas izvērtēšanas un pamatojoties uz personas individuālo rehabilitācijas plānu.
 • Vienreizēju materiālo pabalstu personai bez deklarētās dzīvesvietas piešķir līdz ārējos normatīvajos aktos noteiktajam GMI pabalsta apmēram, izvērtējot ienākumus.
 • Pabalstu krīzes situācijā piešķir personai un katram tās ģimenes loceklim:
 • katastrofas un stihiskas nelaimes gadījumā (ugunsgrēks, plūdi, vētras postījumi, u.c.) līdz 700 eiro piešķir pašvaldības dome, ņemot vērā radīto zaudējumu sekas;
 • iepriekš neparedzamos krīzes gadījumos - līdz 300 eiro, nepārsniedzot faktiskos izdevumus.

Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma plašāk ir norādīts iesnieguma iesniegšanas kanāls, norādot, ka iesniegumu Sociālajam dienestam var iesniegt gan klātienē  Sociālā dienesta  telpās Gaujas iela 13/15, Ādažos, gan Garā iela 20, Carnikavā, gan izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, nosūtot uz Sociālā dienesta  oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz Sociālā dienesta elektronisko pasta adresi soc.dienests@adazi.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI