DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ādažu novada iedzīvotājiem iespēja īstenot savu iniciatīvu ar pašvaldības atbalstu

Stājies spēkā jaunais nolikums "Iniciatīvas projektu finansēšanas kārtība Ādažu novada pašvaldībā", kas nosaka kārtību, kādā tiek izstrādāti un vērtēti pieteikumi kultūras, izglītojamo, iniciatīvas, jauniešu un biedrību projektiem, kā arī tiek piešķirts līdzfinansējums un veikta tā izlietojuma kontrole.

Pašvaldība paredz atbalstīt projektus, kas ietver sevī kultūras projektu īstenošanu (t.sk. kultūras objektu saglabāšanu un jaunradi, kultūras pasākumus, tautas kultūras jaunradi un novada mēroga pasākumus), izglītojamo dalību ārvalstu konkursos, jauniešu projektu īstenošanu (t.sk. neformālo mācīšanos, dažādas fiziskās aktivitātes un radošās izpausmes, nodarbinātības un uzņēmējdarbības veicināšanu, vides teritorijas labiekārtošanu), iniciatīvu projektu īstenošana ar vietējai sabiedrībai nozīmīgiem pasākumiem un aktivitātēm (t.sk. veselīga dzīvesveida veicināšanu, cilvēku ar invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem integrēšanu sabiedrībā un viņiem pieejamas vides un pakalpojumu radīšanu un citus), kā arī atbalsta biedrību darbības nodrošināšanas projektu īstenošanu ar sabiedrības grupu socializēšanās pasākumiem.

Līdzfinansējumu var piešķirt visu nozaru uzņēmumiem. Līdzfinansējumu piešķir pašvaldības dome tās apstiprinātā pašvaldības budžeta ietvaros un tā summa gadā nevar pārsniegt:

  • kultūras projektiem –10000 eiro;
  • izglītojamo projektiem – 3000 eiro;
  • jauniešu projektiem – 4000 eiro;
  • iniciatīvu projektiem – 10000 eiro;
  • atbalsta biedrību darbības nodrošināšanas projektiem – 15000 eiro.


Nolikums arī paredz, ja kārtējā gada budžetā izlietota visa projektu grupai apstiprinātā summa, tad domes Izglītības, kultūras, sporta un sociālā komiteja var lemt par līdzekļu pārcelšanu no citu projektu grupas, kurā ir neizlietots finansējums.

Līdzfinansējums vienam kultūras projektam ir līdz 1000 eiro, izglītojamo projektiem līdz 400 eiro, savukārt iniciatīvu projektiem līdzfinansējuma apmēra vienam projektam nevar pārsniegt 2000 eiro. Jauniešu (no 13 līdz 25 gadu vecumam) projekti tiek sagatavoti un izpildīti pašvaldības rīkota ikgadēja konkursa ietvaros.

Atbilstoši nolikumam ne vēlāk, kā vienu mēnesi pirms Komitejas kārtējās sēdes pretendents iesniedz pieteikumu līdzfinansējumam  VPVKAC Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, vai Stacijas iela 5, Carnikava, Carnikavas pagasts, Ādažu novads, valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, izmantojot pašvaldības oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz pašvaldības elektronisko pasta adresi dome@adazi.lv. VPVKAC to reģistrē un nodod izskatīšanai Attīstības un projektu nodaļai, kas atbilstoši kritērijiem, šim nolikumam un pašvaldības attīstības plānošanas dokumentiem sagatavo un iesniedz domei lēmuma projektu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI