DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Atklāts jauns kultūrtūrisma maršruts “Noķer Ziedoni!”

FOTO: Artis Veigurs.

Par godu dzejnieka Imanta Ziedoņa 90 gadu jubilejai Jūrmalā atklāts jauns kultūrtūrisma maršruts “Noķer Ziedoni”, kas piedāvā doties interaktīvā ceļojumā pa dzejnieka bērnības un jaunības dienu takām Jūrmalā – Slokā, Kauguros, Ķemeros –, Lapmežciemā, Ragaciemā, Engurē un Tukumā. Par dzejnieka saistību ar maršrutā iekļauto apvidu vai objektu ceļotāji var uzzināt, noskenējot katrā pieturas punktā esošo QR kodu un ieklausoties Imanta Ziedoņa darbu fragmentu lasījumos, dzīves gājuma faktos un atmiņu stāstos par dzejnieku.

Maršruta kopējais garums ir 111 kilometri, apļveida maršrutā iekļauti 17 pieturas punkti. Ikviens ceļotājs var izvēlēties, kā veikt šo ceļojumu – braukt ar velosipēdu, motociklu, automašīnu vai, ieplānojot garākas brīvdienas, izstaigāt Ziedoņa takas kājām.

Maršruta interaktīvā daļa ir krustvārdu mīkla, kurā iekļauti 17 jautājumi – viens jautājums katrā no pieturas punktiem. Atbildes uz jautājumiem var atrast, maršruta kartē atzīmētajā pieturas punktā savā viedtālrunī noskenējot QR kodu un noklausoties konkrētajam ceļa posmam atbilstošo audioierakstu vai noskatoties videomateriālu.

Jūrmalas posma pieturvietas ir Slokas bibliotēka, Kauguru Kultūras nams, Ķemeru ūdenstornis un Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka. Ķemeros var uzmeklēt arī Ķemeru bibliotēkas veco ēku Andreja Upīša ielā 11, kur Ziedonis strādājis, un māju Robežu ielā 13, kur dzejnieks ar ģimeni savulaik dzīvojis, kā arī Ķemeru staciju un Ķemeru parku, kas pieminēti dzejnieka tuvinieku atmiņu stāstos.

Tālāk ceļš ved līdz Antiņciemam, gar Kaņiera ezeru, izved pa Lapmežciema parku, Ragaciema liedagu un Gauso jūdzi. Ragaciema pusē ceļotāji var uzmeklēt dzejnieka dzimtās mājas “Birutas” vietu un Ragaciema kapus, kur atdusas Imants Ziedonis.

Engures ceļa posmā iezīmēta Engures Ev. lut. baznīca, kādreizējā Engures skola un Engures ostas promenāde, turpat netālu savulaik atradās mājas “Guņas”, kurās dzejnieks dzīvojis kara laikā.

Nonākot Tukumā, maršruta ceļā iekļautie pieturas punkti ir Ernesta Birznieka-Upīša 1. pamatskola, Tukuma Kultūras nams, Tukuma bibliotēka un Mālkalns. Pieturas punktos redzamajā QR kodā iekļautā informācija atklāj Tukuma, tā apkārtnes un tās puses ļaužu īpašo nozīmi dzejnieka dzīvē, kam Imants Ziedonis ir apliecinājis savu piederību.

Kultūrtūrisma maršruta “Noķer Ziedoni!” karte un informācija par maršrutu pieejama vietnē www.visitjurmala.lv: https://visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/marsruti-un-ekskursijas/digitalas-tures/noker-ziedoni/.

Kultūrtūrisma maršrutu izveidoja Jūrmalas, Tukuma, Lapmežciema, Ragaciema un Engures kultūras jomas darbinieki, aicinot iepazīt dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīves gājumu, personību un daiļradi.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI