DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Panākta vienošanās par finanšu avotiem 2023. gada pedagogu zemākās darba samaksas stundas likmes pieaugumam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša šodien, 14. aprīlī, tikās ar ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un Finanšu ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu progresu saistībā ar gaidāmo pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafika apstiprināšanu valdībā.

Tikšanās laikā tika veikti savstarpēji saskaņoti precizējumi iepriekš sagatavotajā pedagogu darba samaksas grafikā, kā arī tika panākta vienošanās par finanšu avotiem 2023. gadam, kas nodrošinās pedagogu zemākās darba samaksas stundas likmes pieaugumu no šī gada 1. septembra.

Jautājums par papildus nepieciešamo finansējumu, lai nodrošinātu turpmāko darba samaksas pieaugumu no 2024. gada 1. janvāra, tiks skatīts Ministru kabineta (MK) likumprojekta “Par valsts budžetu kārtējam gadam un budžeta ietvaru nākamajiem gadiem” sagatavošanas procesā. Sarunas dalībnieki ir vienisprātis, ka ir jāturpina iesāktais darbs pie skolu tīkla sakārtošanas, veidojot katra reģiona un novada demogrāfiskajai situācijai atbilstošu izglītības iestāžu tīklu, tādā veidā nodrošinot izglītojamajiem kvalitatīvu izglītību visā Latvijā, kā arī pedagogiem katras iestādes ietvaros ­– pilnas slodzes darbu un konkurētspējīgu atalgojumu.

Plānotais pedagogu algas pieauguma grafiks paredz, ka no 2023. gada 1. septembra zemākā stundas likme ir 8,50 eiro, izņemot pirmsskolas pedagogus, kuru zemākā stundas likme tiek noteikta 7,75 eiro apmērā. Sākot ar 2025. gadu, paredzēts, ka pirmsskolas pedagogu stundas atalgojuma zemākā likme tiek izlīdzināta ar pārējo pedagogu zemāko vienas darba stundas likmi.

Atbilstoši izstrādātajam pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafikam, zemākā mēneša darba algas likme, sākot ar 2023. gada 1. septembri, būs:

  • pedagogam (izņemot pirmsskolas pedagogu, vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogu, izglītības psihologu, sociālo pedagogu, skolotāju logopēdu, speciālo pedagogu, pedagoga palīgu, izglītības iestādes koncertmeistaru) ar darba slodzi 30 stundas nedēļā – 1020 eiro;
  • vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestādes pedagogam, izglītības psihologaam, sociālajam pedagogam, skolotājam logopēdam, speciālajam pedagogam, pedagoga palīgam, izglītības iestādes koncertmeistaram ar darba slodzi 36 stundas nedēļā – 1224 eiro;
  • pirmsskolas pedagogam (40 stundu darba slodze) – 1240 eiro.

Darba samaksas pieauguma grafika izstrāde ir būtiska, lai nodrošinātu pedagogiem konkurētspējīgu atalgojumu un novērstu speciālistu trūkumu, piesaistot izglītības sistēmai jaunus pedagogus un motivējot palikt strādāt izglītības sistēmā augsti kvalificētus pedagogus.

Par šodien pārrunās saskaņoto risinājumu izglītības un zinātnes ministre informēs Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjus, kā arī pirmdien, 17. aprīlī, pārrunās to ar valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem. Plānots, ka valdība par pedagogu atalgojuma grafiku lems otrdien, 18. aprīlī.

Paralēli turpināsies dialogs ar nozares sadarbības un sociālajiem partneriem, ar mērķi mazināt domstarpības saistībā ar valdības un arodbiedrības vienošanos izpildi.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša pauž: “Šodien man ir gandarījuma sajūta, jo premjera vadībā sadarbībā ar kolēģiem no Finanšu ministrijas mēs precīzi definējām finanšu līdzekļu avotu šim gadam ieplānotā pedagogu atalgojuma pieauguma nodrošināšanai.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI