DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Īstena demokrātija nevar tikt realizēta bez tautas pārstāvniecības

FOTO: LR Saeima

“Īstena demokrātija nevar tikt realizēta bez tautas pārstāvniecības un bez parlamenta – vietas, kur satiekas dažādi cilvēki, idejas, pārliecības. Vietas, kur šie cilvēki mainās, bet tiek nodrošināta fundamentāla pēctecība un absolūts varas līdzsvars,” ceturtdien, 16.februārī, sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns Gunāra Kusiņa grāmatas “Latvijas parlamentārisma apskats” otrā papildinātā izdevuma svinīgajā atvēršanas pasākumā Saeimā.

Vienlaikus izdevums latviešu un angļu valodā kopā ar citām Saeimas simtgades liecībām nodots Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam laikmetīgās vēstures dokumentēšanai, un tās saņēma muzeja direktors Arnis Radiņš

“Pirms 100 gadiem mūsu priekšteči šai namā nosprauda sev skaidru mērķi – celt brīvu un demokrātisku, neatkarīgu Latviju, – un izvēlējās iet tieši parlamentārisma ceļu. Grūtu, sarežģītu, līkumainu, stāvu, bet tomēr, kā mēs šodien zinām, vienīgo pareizo ceļu. Ceļu, kas lielā mērā ir noteicis, kādi mēs esam un kāda ir mūsu valsts,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs.

“Par demokrātiju, tās nozīmi un vērtību īpaši atceramies tieši šajos laikos, kad redzam, cik milzīgu postu pasaulei nodara autoritāri režīmi,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs, atzīmējot, ka vēsture rāda – parlamentāra demokrātija spēj pasargāt valstis un nācijas no iestigšanas tādos galējību vai kļūdainu izvēļu purvos, no kuriem izkļūt ārā nav iespējams.

Grāmatas autors, bijušais ilggadējais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs G.Kusiņš atzīmēja, ka izdevums veidots kā secīgs pārskats no parlamentārisma pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, lai izceltu Latvijas demokrātijas vērtības. Viņš pauda gandarījumu, ka atjaunotā grāmata izdota arī angļu valodā, un mūsu parlamentārisma vēsture kļūs zināma arī plašāk.

Grāmata “Latvijas parlamentārisma apskats” pirmoreiz izdota 2016.gadā, un tās atkārtotais izdevums Saeimas simtgades izskaņā papildināts, tostarp ar jaunām nodaļām un vizuālajiem materiāliem. Izdevums tapis pēc Latvijas Republikas Saeimas iniciatīvas. Grāmatas mākslinieces ir dizaina studijas H2E pārstāves Ingūna Elere un Laura Lorence.

Grāmatas autors G.Kusiņš bija pirmais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs, un to vadīja no 1993. līdz 2014.gadam. Kopš 2014.gada G.Kusiņš ir Satversmes tiesas tiesnesis.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU