DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. februārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Saskaitīti vairāk nekā 10 000 putnu pie barotavām 377 vietās Latvijā

FOTO: Selga Bērziņa

Šogad janvāra beigās sesto gadu pēc kārtas aizvadīta Latvijas Ornitoloģijas biedrības akcija “Ziņo par putniem dārzā”. Dati ienākuši no 377 vietām un kopā uzskaitīti vairāk nekā 10 000 putnu, pārstāvot 48 dažādas putnu sugas.

Visdaudzskaitlīgāk ziņotās sugas šoziem ir lielā zīlīte (2195 putni 270 vietās), zilzīlīte (550 putni 186 vietās), pelēkā vārna (1489 putni 178 vietās), lauku zvirbulis (1695 putni 148 vietās), žagata (249 putni 121 vietā) un mājas zvirbulis (919 putni 112 vietās).

“Šā gada akcijā īpaši pārsteigumi nav ieraugāmi. Tas arī apliecina, ka saņemam ziņojumus par reālo situāciju. Turklāt šogad ir ziņojumi arī par pieciem dārziem, no kuriem ziņots nulles rezultāts, kas arī ir zinātniski vērtīgs rezultāts. Lai arī šīs nav putnu vērošanas sacensības, šogad īpaši esam pateicīgi tiem, kuri iesaistījās skaitliski lielākā pulkā, proti Ogres 1. vidusskola ar 30 ziņotājiem, Mālpils vidusskola ar 20 ziņotājiem un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola ar 11 ziņotājiem. Priecājamies, ka iesaistās skolas, veicinot putnu vērošanu arī skolēnu vidū, vairojot izpratni par norisēm dabā jau agrīnā vecumā,” akcijas rezultātus komentē Latvijas Ornitoloģijas biedrības Sabiedrības izglītības un iesaistes virziena vadītājs Agnis Bušs.  

Pērn akcijas laikā – no 2022. gada 28. līdz 30. janvārim ­–­ Latvijā 251 putnu barošanās vietā saskaitīti 9800 putni, pārstāvot 69 putnu sugas.

Akcijas mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasadati.lv. Ideja par akciju "Ziņo par putniem dārzā" aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu, vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā

Akcija tiek rīkota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU