DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2023
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Pircējiem draudzīgākie depozīta punkti 2022. gadā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes attēls

SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) ir izvērtējis datus par taromātu apkalpošanas kvalitāti jeb pieejamības laiku, ko ietekmē to laicīga iztukšošana, tīrīšana, kā arī nodoto iepakojumu apjoms laika periodā no 2022. gada 1. augusta līdz 31. decembrim, un secinājis, ka labāko servisu saviem pircējiem trīs dažādās kategorijās 2022. gadā nodrošinājuši veikalu tīkli “CITRO”, “Lidl” un “VESKO”. Bet par iepakojumu pieņemšanas ziņā aktīvākajiem manuālajiem depozīta punktiem 2022. gadā atzīti SIA “ELKS AK” (Pēteri, Nītaure), SIA “EMITE” (Parka iela 4, Zaķumuiža), kā arī SIA “ALTA S” un SIA “DEPO DIY”. DIO sadarbībā ar tirgotājiem plāno šī gada laikā depozīta punktu pārklājumu paplašināt, taromātu skaitam pārsniedzot 1100, lai padarītu dzērienu iepakojumu nodošanu iedzīvotājiem vēl ērtāku un pieejamāku.

“Depozīta sistēma ir nesusi jaunas atbildības ikvienam dzērienu iepakotājam, pārdevējam un patērētājam. Esam novērojuši, ka tirgotāju sniegums ir būtiski uzlabojies un viņi ir ieguldījuši laiku un resursus, lai pilnveidotu savu depozīta punktu darbību un sniegtu kvalitatīvu servisu saviem pircējiem, par ko mēs viņiem sakām lielu paldies. Kā liecina pērn rudenī veiktā pētījuma rezultāti, gandrīz ceturtā daļa iedzīvotāju (24%) izvēlas veikalu pirkumu veikšanai pēc tā, cik labi tajā ir organizēta depozīta iepakojumu pieņemšana un vai taromāts ir darba kārtībā. Līdz ar to varam secināt, ka kvalitatīva depozīta punkta darbība ne vien ceļ veikala pakalpojumu līmeni, bet arī palīdz saglabāt esošos pircējus un piesaistīt jaunus,” stāsta SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

“CITRO”, “Lidl” un “VESKO” – līderi veikalu tīklu vidū

Izvērtējot operatoram pieejamos datus, noteikti trīs veikalu tīkli, kuru pārstāvētās tirdzniecības vietas kopvērtējumā nodrošinājušas saviem pircējiem labāko servisu 2022. gadā. Par labāko veikalu tīklu, kur darbojas mazie depozīta punkti, atzīts “VESKO”. Savukārt augstāko vērtējumu veikalu tīklu kategorijā, kur darbojas vidējie depozīta punkti, saņēma veikalu tīkls “CITRO”. Bet veikalu tīkls “Lidl” tika nosaukts par labāko veikalu tīklu, kurā darbojas lielie depozīta punkti ar lieljaudas taromātiem. Jāpiebilst, ka visi trīs tirgotāji jau pērn ieguvuši titulus labāko veikalu tīklu kategorijā.

Teicamu taromātu apkalpošanas kvalitāti pērn uzrādījuši arī vairāki citi veikalu tīkli, kas iekļuvuši labāko trijniekā:

Pircējiem draudzīgākie veikalu tīkli, kuros darbojas mazie depozīta punkti

  1. “VESKO”
  2. “CITRO”
  3. “ELVI”

Pircējiem draudzīgākie veikalu tīkli, kuros darbojas vidējie depozīta punkti

  1. “CITRO”
  2. “top!”
  3. “Rimi”

Pircējiem draudzīgākie veikalu tīkli, kuros darbojas lielie depozīta punkti

  1. “Lidl”
  2. “Maxima Latvija”
  3. “Rimi”

Atgādinām, ka, aprēķinot taromātu apkalpošanas reitingu, tiek ņemti vērā trīs galvenie kritēriji – pirmkārt, tiek vērtēts taromātā nodoto iepakojumu apjoms vienas dienas laikā. Otrkārt, tiek ņemts vērā ātrums, kādā veikala darbinieki reaģē uz taromāta paziņojumu par nepieciešamību veikt tā iztukšošanu un/vai tīrīšanu, kā arī tiek izskatīts taromāta un tā sensoru tīrīšanas biežums un kvalitāte. Reitingā tiek iekļauti un izvērtēti visi tie veikali, kuros izvietotie automatizētie depozīta punkti nodrošina stabilus iepakojuma nodošanas apjomus.

Aktīvāko manuālo depozīta punktu līderos – Vidzemes tirgotāji

Izvērtējot tirgotāju sniegumu depozīta iepakojumu pieņemšanā, par labākajiem 2022. gada manuālajiem depozīta punktiem atzīti SIA “ELKS AK” pārstāvētais veikals “Pīlēns” (Pēteri, Nītaure) un SIA “EMITE” pārstāvētais veikals “Aibe” (Parka iela 4, Zaķumuiža). Savukārt par labāko veikalu tīklu atzīts SIA “ALTA S” ar 12 manuālajiem punktiem Alūksnes, Balvu, Smiltenes un Gulbenes novados, kā arī SIA “DEPO DIY”, kas pārstāv 9 manuālos pieņemšanas punktus. “Depozīta punkta iekārtošana veikalā prasa zināmas pārmaiņas, taču tā efektīva darbība lielā mērā atkarīga no tirgotāja attieksmes un spējas organizēt sava veikala darbu. Šie manuālie punkti ir labs piemērs tam, kā šo jauno atbildību un pakalpojumu veiksmīgi integrēt veikala ikdienā,” komentē Miks Stūrītis.

Jāpiebilst, ka visas tirdzniecības vietas, kuras noslēgušas līgumu ar operatoru, saņem apsaimniekošanas maksu par katru pieņemto iepakojuma vienību, turklāt apsaimniekošanas maksa ir lielākā depozīta sistēmas izmaksu pozīcija. 2022. gada rudenī, sadarbojoties ar visām Latvijas tirgotājus pārstāvošajām asociācijām, operators vienojās par apsaimniekošanas maksas būtisku pārskatīšanu, un, salīdzinot ar 2022. gadu, tā pieaugs līdz pat 34%. Tiek prognozēts, ka 2023. gadā tirgotājiem apsaimniekošanas maksās tiks samaksāti vairāk nekā 9,7 mlj. EUR.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram konto

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI