DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. decembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Hospisa aprūpes pakalpojumu 2023. gadā sniegs Latvijas Samariešu apvienība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 2023. gada 1. janvāra hospisa aprūpes mājās pakalpojums tiks nodrošināts Rīgā, Pierīgā un Latgalē un to sniegs biedrība "Latvijas Samariešu apvienība". Prioritāri pakalpojums tiks sniegts tiem cilvēkiem, kuriem tas tika nodrošināts iepriekš Labklājības ministrijas (LM) īstenotajā izmēģinājuma projektā, kas beigsies jau šī gada beigās.  

LM, lai nodrošinātu hospisa aprūpes pakalpojuma nepārtrauktību, ievērojot Publisko iepirkuma likumu, decembrī veica tirgus aptauju par izmēģinājuma projekta turpinājumu 2023. gadā pakalpojumam “Hospisa aprūpe mājās pilngadīgām personām un atbalsts viņu ģimenes locekļiem”. Izvērtējot iesniegtos piedāvājumus, pieņemts lēmums slēgt līgumu ar pretendentu - biedrību "Latvijas Samariešu apvienība", kurš pilnībā ir apliecinājis gatavību sniegt pakalpojumu plānotajā apjomā, nodrošinot reģionālo pārklājumu, sniedzot pakalpojumu arī Latgalē, un ir piedāvājis zemāko cenu.

Plānots, ka hospisa aprūpes pakalpojumu saņems aptuveni 250 cilvēki Rīgā, Pierīgā un Latgalē, nodrošinot integrētu sociālo aprūpi mājās, psihosociālo rehabilitāciju, un aprūpes plānā noteikto veselības aprūpes speciālistu (fizioterapeits, ergoterapeits, pēdu aprūpes speciālists, uztura speciālists u.c.) vizītes, savukārt cilvēkam nepieciešamā veselības aprūpe tiks nodrošināta valsts finansētās veselības aprūpes ietvaros.

LM hospisa aprūpi mājās pilngadīgām personām un atbalstu viņu ģimenes locekļiem uzskata par prioritāru nozares pasākumu 2023. gadā. Valdība decembra vidū pieņēma zināšanai LM iesniegto informatīvo ziņojumu par šo tēmu un izmēģinājuma projekta nodrošināšanai 2023. gada pirmajā ceturksnī piešķīra  finansējumu 187 350 eiro apmērā LM pamatbudžeta apakšprogrammā “Sociālās rehabilitācijas valsts programmas”.

Par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu pārējiem šī gada mēnešiem tiks skatīts 2023. gada budžeta veidošanas procesā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI