DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB pārbaudīs 5,4 milj. eiro politisko partiju un to apvienību izdevumus priekšvēlēšanu aģitācijai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) likumā noteiktajā kārtībā un termiņā saņēma 18 politisko partiju un to apvienību deklarācijas par vēlēšanu ieņēmumiem un izdevumiem. Partiju un to apvienību iesniegtā informācija norāda, ka visi politiskie spēki ir ievērojuši likumā noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojumus.

Deklarācijās norādītā informācija liecina, ka 18 politiskās partijas un to apvienības priekšvēlēšanu aģitācijai kopumā izlietojušas 5,4 milj. eiro. No tiem 2,8 milj. eiro izlietoti limitētajiem aģitācijas izdevumiem – politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem un dāvinājumiem. Visas politiskās partijas un to apvienības ir ievērojušas tām noteikto maksimālo summu 708 053,30 eiro, kuru tās drīkstēja izlietot limitēto aģitācijas izdevumu apmaksai.

Saskaņā ar KNAB iesniegto informāciju priekšvēlēšanu aģitācijai kopumā un limitētajiem aģitācijas izdevumiem visvairāk izlietojusi politiskā partija “Attīstībai/PAR!”, politisko partiju apvienība APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai! ”— “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaude jāveic līdz 2023. gada 1. maijam. KNAB pārbaudē izvērtēs iesniegtos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus, salīdzinās partiju iesniegtos datus ar KNAB rīcībā esošo informāciju un saņemtajām sūdzībām, kā arī veiks citas darbības, lai izvērtētu priekšvēlēšanu aģitācijai tērēto līdzekļu apmēru un atbilstību likuma prasībām.

KNAB ir uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu pret Kristīgi progresīvo partiju par vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas neiesniegšanu likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Ja partija neiesniegs KNAB deklarāciju, tās darbība var tikt apturēta tiesas ceļā.

Visas KNAB iesniegtās politisko partiju un to apvienību deklarācijas ir publiski pieejamas KNAB tīmekļvietnes www.knab.gov.lv partiju finanšu datubāzē. KNAB atgādina, ka vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas bija jāiesniedz 19 politiskajām partijām un to apvienībām, kas iesniedza kandidātu sarakstus 14. Saeimas vēlēšanām. Deklarāciju iesniegšanas termiņš bija 31. oktobris.

Apkopojums par politisko partiju izdevumiem priekšvēlēšanu aģitācijai:

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI