DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB atgādina: politiskajām partijām līdz 31. oktobrim jāiesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka 19 politiskajām partijām un to apvienībām, kas bija iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus 14. Saeimas vēlēšanām, jāiesniedz KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Deklarāciju iesniegšanas termiņš ir pirmdiena, 31. oktobris.

Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijās jānorāda visus ieņēmumus un izdevumus, kas radušies priekšvēlēšanu aģitācijas periodā no 4. jūnija līdz 1. oktobrim, neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments, saņemts vai veikts maksājums. Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas jāiesniedz, izmantojot Elektronisko datu ievades sistēmu.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi veic sešu mēnešu laikā no dienas, kad beidzies deklarāciju iesniegšanas termiņš. KNAB pārbaudē vērtē politisko spēku iesniegtos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus, salīdzina iesniegtos datus ar KNAB rīcībā esošo informāciju un saņemtajām sūdzībām, kā arī veic citas darbības, lai izvērtētu politisko spēku priekšvēlēšanu aģitācijai tērēto līdzekļu apmēru un atbilstību likuma prasībām.

KNAB atgādina, ka katra politiskā partija vai to apvienība pirms 14. Saeimas vēlēšanām limitētajiem aģitācijas izdevumiem drīkstēja izlietot ne vairāk kā 708 053,30 eiro. Limits attiecās uz politiskās reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem un dāvinājumiem, savukārt neattiecās uz tādiem izdevumiem kā reklāmas izgatavošana, kampaņas plānošana u.c.

Ja politiskā partija vai to apvienība neiesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju likumā noteiktajā termiņā vai kārtībā, tā var tikt saukta pie administratīvās atbildības. Ja KNAB konstatē, ka politiskā partija atkārtoti neiesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju, partija tiek rakstveidā brīdināta. Ja partija mēneša laikā pēc brīdinājuma saņemšanas neiesniedz deklarāciju, KNAB var rosināt tās darbības apturēšanu tiesas ceļā.

Visas saņemtās deklarācijas būs pieejamas partiju finanšu datubāzē KNAB tīmekļvietnē www.knab.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI