DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ministrs Plešs: Par padomju režīmu slavinošu pieminekļu demontāžas likuma nepildīšanu būs jāatbild

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš ar savu šodienas paziņojumu lauž paša nupat parakstīto apņemšanos un grafiku demontēt padomju režīmu slavinošus pieminekļus. Tas notiek laikā, kad Putins pretlikumīgi rīko tā saucamos “referendumus” okupētajās teritorijās, vienlaikus savā briesmīgajā karā iesauc savus pilsoņus, kas apzināti kļūs par “lielgabalu gaļu” varonīgo ukraiņu priekšā vai turpinās brutāli slaktēt Ukrainas iedzīvotājus. Tāds ir fons, uz kura Elksniņš apzināti vēlas pretoties Latvijas likumam.

Elksniņš paziņojumā lepni uzstāj, ka nebaidās būt vienīgā pašvaldība mūsu valstī, kas pretojas Saeimas un valdības lēmumiem un likumiem. Taču tiesiskā valstī likums ir jāievēro ikvienai valsts amatpersonai, ikvienam iedzīvotājam un ikvienam, kas vēlas uzturēties Latvijā. Arī Krievijas propagandas ratam šādi Elksniņš sniedz “ēsmu” turpināt dezinformācijas karu pret Latviju un Eiropu – viņš apzināti ir kļuvis par daļu no šī procesa.

Aicinu atbildīgos dienestus pievērst pastiprinātu uzmanību notiekošajam Daugavpilī un mēra Elksniņa rīcībai – īpaši, kas saistīta ar, iespējams, apzinātu vēlmi mākslīgi veidot vai pat jau uzturēt etnisko spriedzi kā pašā valstspilsētā, tā Latvijā kopumā.

Vērsties Satversmes tiesā, protams, ir Daugavpils domes priekšsēdētāja tiesības, bet, zinot, ka tiesa jau iepriekš līdzvērtīgu prasību noraidīja, notiekošais Krievijā mudina jebkuru šī likuma izpildes sabotāžu vērtēt divtik piesardzīgi.

Esmu devis uzdevumu ministrijai nekavējoties veikt pārbaudi par demontāžas grafika izpildi. Daugavpils mērs un dome var nešaubīties – par padomju režīmu slavinošu pieminekļu demontāžas likuma nepildīšanu būs jāatbild! Ja Daugavpils dome vai tās priekšsēdētājs sabotēs likuma izpildi, tādējādi netieši atbalstot padomju režīma pastrādāto noziegumu slavināšanu un vēršoties pret Latvijas nacionālajām drošības interesēm, ne mirkli nevilcināšos izmantot savas likumā paredzētās tiesības rosināt domes un priekšsēdētāja atlaišanu!

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU