DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ministrs Plešs Ukrainas vēstniekam Latvijā pauž nelokāmu atbalstu Ukrainai cīņā pret Krieviju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko, lai tostarp pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem pašvaldībās. Ministra un vēstnieka tikšanās notika Latvijas Nacionālajā dabas muzejā (LNDB), kur muzeja direktore Skaidrīte Ruskule iepazīstināja ar izstādi, kas veltīta Ukrainas dabas bagātībām.

Ministrs Plešs: “Krievijas nežēlīgais karš Ukrainā turpina postīt cilvēku dzīves, kultūras mantojumu un dabas vērtības. Ukrainai šai karā ir jāuzvar, un, pirmkārt, mums jāturpina sniegt dzelžains atbalsts ukraiņu tautai, lai tā salauztu Krievijas iebrukumu, un, otrkārt, jāapzina veidi, kā pēc uzvaras karā palīdzēt Ukrainai atjaunot tās valsti, infrastruktūru un kara nodarīto postu kā pilsētās, tā apkārtējā vidē. Ukrainas vēstniekam apliecināju, ka ministrija ir un būs gatava palīdzēt ar ekspertīzi ministrijas pārziņas jomās, tai skaitā degradēto un piesārņoto vietu sakopšanā. Tāpat uzsvēru, ka turpinām atbalstīt Ukrainas civiliedzīvotājus, kas, bēgot no kara šausmām, raduši patvērumu Latvijas pašvaldībās.”

Kā ziņots iepriekš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iesniegusi Saeimā priekšlikumu stiprināt pašvaldību kapacitāti bēgļu izmitināšanā, pielāgojot un labiekārtojot pašvaldību rīcībā esošās ēkas. Līdz šim ministrija ir apzinājusi pašvaldību iespējas un nepieciešamos resursus, lai nodrošinātu Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu, un ilgākā laika posmā, pielāgojot vai veicot ieguldījumus pašvaldību īpašumos, būtu iespējams izmitināt lielāku skaitu ukraiņu, kas pēc Krievijas izraisītā kara raduši patvērumu Latvijā.

Tāpat, lai sniegtu papildu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, arī valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) un pašvaldību klientu centri veic bēgļu reģistrāciju, piesakot vīzas un uzturēšanās atļaujas VPVKAC informācijas sistēmā.

Jāpiemin, ka, apmeklējot Latvijas Nacionālo dabas muzeju līdz 15. maijam, iespējams apskatīt daļu no Ukrainas zemes bagātībām. Muzeja ekspozīcijās īpaši atzīmēti priekšmeti, kas iegūti Ukrainā, un izstāžu zālē apskatāmas tās Ukrainas dabas vērtības, kas ikdienā glabājas muzeja krājumā. Tāpat muzejs apmeklētājiem no Ukrainas plāno bez maksas piedāvāt tulka pakalpojumus pilnvērtīgai ekspozīcijas apskatei. Ukrainas civiliedzīvotājiem ieeja Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ir bez maksas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU