DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

VARAM: Latvijā var uzsākt jaunāko tehnoloģiju ātru un drošu satelīta platjoslas interneta pakalpojumu sniegšanu

Šodien Ministru kabinets apstiprināja Valsts akciju sabiedrības “Elektroniskie sakari” (VAS “Elektroniskie sakari”) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotos priekšlikumus noteikumos "Par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)”. Grozījumi noteikumos nepieciešami, lai ļautu tādiem satelītsakaru operatoriem kā “SpaceX” (Starlink), “OneWeb” u.c. sniegt savus pakalpojumus Latvijā un to gala iekārtas varētu lietot saskaņā ar koplietojamo radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju. 

Ar grozījumiem Nacionālajā radiofrekvenču plānā tiek dota iespēja satelītu platjoslas interneta operatoriem pilnvērtīgi darboties Latvijā attiecīgā radiofrekvenču joslā un piedāvāt savus pakalpojumus – ātru un drošu satelīta sistēmas platjoslas internetu.  

Ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!): "Šobrīd, kad Krievija īsteno nežēlīgu karu Ukrainā, ir īpaši svarīgi nodrošināt alternatīvu elektronisko sakaru pakalpojumu, kas stiprinās Latvijas informācijas telpas drošību un piedāvās interneta pārklājumu vietās, kur mobilā interneta pieejamība šobrīd nav vai ir nestabila. VAS “Elektroniskie sakari” un kolēģi ministrijā ieguldījuši daudz darba, lai šo Latvijai jauno pakalpojumu varētu ieviest visā Latvijas teritorijā iespējami drīz." 

Nacionālajā radiofrekvenču plānā tiek noteiktas radiosakaru sistēmas neģeostacionāro satelītu orbītu (NGSO) fiksētam satelītu dienestam. Lietošanas iespējas radiofrekvenču joslā 10,7–12,75 GHz un 14,0–14,5 GHz. Pirms šo grozījumu izstrādes un stāšanās spēkā, VAS “Elektroniskie sakari” speciālisti piedalījās starptautisko darba grupu darbā, izstrādājot attiecīgos tehniskos nosacījumus, veica radiofrekvenču starptautisko koordināciju, kā arī sadarbojās ar Starlink pārstāvjiem. Izsniegta īstermiņa atļauja, kas sniedz iespēju testēt un pārbaudīt Starlink iekārtas, to elektromagnētisko saderību, pakalpojuma kvalitāti un pieejamību pirms pakalpojuma nodrošināšanas komercrežīmā klientiem Latvijā. Pakalpojuma testēšanas vietas Latvijā izvēlas pats satelītsakaru operators.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU