DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. decembrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Apstiprina izmaiņas valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu apmaksas un organizēšanas noteikumos

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 29.decembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, paplašinot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar nākamā gada budžetā piešķirtajiem papildu līdzekļiem veselības aprūpes nozarei.

Grozījumi MK noteikumos1 paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra paplašināts personu loks, kuriem tiek apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes. Noteikts, ka tās būs valsts apmaksātas arī pie personām, kuras atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Paplašināts tiek personu loks, kuram ir tiesības saņemt valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu. Ja līdz šim minēto pakalpojumu varēja saņemt sievietes līdz 37 gadu vecumam, tad no nākamā gada valsts apmaksātā medicīniskā apaugļošana būs pieejama sievietēm līdz 40 gadu vecumam.

Grozījumi MK noteikumos paredz turpināt apmaksāt psihoemocionālā atbalsta pasākumus, kā arī līdz 2022.gada 30.jūnijam nodrošināt konsultatīvā tālruņa pakalpojumu apmaksu pusaudžiem psihoemocionālā atbalsta saņemšanai. Minētais pakalpojums tika ieviests, lai samazinātu ilglaicīgu negatīvo ietekmi uz sabiedrības psihisko veselību, ko rada Covid-19 pandēmija, un nodrošinātu psiholoģiskās palīdzības un psihiskās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.

Lai pacienti ar iespējamo ļaundabīgo audzēju recidīvu varētu saņemt pēc iespējas ātrāk visus nepieciešamos izmeklējumus, ārstu konsultācijas un savlaicīgu ārstēšanu, izstrādāts mehānisms šādu pacientu prioritizēšanai pēc “zaļā koridora” principa.  Grozījumi MK noteikumos nosaka t.s. “dzelteno koridoru”, lai pacienti ar ļaundabīgo audzēju recidīviem saņemtu diagnostiku un nepieciešamo ārstēšanu ārpus rindas.

Pateicoties papildus finansējuma piešķiršanai no nākamā gada sievietēm tiks apmaksātaskrūts rekonstrukcijas operācijas pēc krūts vēža ārstēšanas, arī tām pacientēm, kurām kŗūts vēža ārstēšana ir notikusi iepriekšējos gados..

Saistībā ar nākamajā gadā piešķirto papildu finansējumu MK noteikumos palielināta tarifos iestrādātā vidējā darba samaksa ārstniecības personām. Paredzēts, ka no nākamā gada 1.janvāra vidējā darba samaksa tarifā ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem pieaugs līdz 1963 eiro (šobrīd 1862 eiro), savukārt ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem līdz 1183 eiro (šobrīd 1117 eiro).

Grozījumi MK noteikumos paredz nākamgad turpināt nodrošināt samaksu ārstniecības iestādēm par sniegtajiem pakalpojumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai un seku novēršanai,  epidemioloģisko prasību nodrošināšanu, riska maksājumu sekundārās ambulatorās veselības aprūpes speciālistiem darbam ar Covid-19 pacientiem, kā arī tiesības Nacionālajam veselības dienestam slēgt līgumu ar stacionārajām ārstniecības iestādēm.  Tāpat paredzēts turpināt nodrošināt samaksu atbilstoši faktiskajām izmaksām par pacienta pārvešanu ārstēšanai uz citu stacionāro iestādi, par vakcināciju pret Covid-19, un par subakūto medicīnisko rehabilitāciju pacientiem pēc Covid-19 infekcijas izslimošanas.

Līdz 2022.gada 30.jūnijam paredzēts turpināt apmaksāt psihoemocionālā atbalsta nodrošināšanu stacionāro ārstniecības iestāžu personālam, kā arī turpināt apmaksāt stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem ikmēneša piemaksu par pacientu veselības stāvokļa novērošanu uzņemšanas nodaļā un veikt samaksu atbilstoši faktiskajām izmaksām par pacientu ārstēšanu intensīvās terapijas gultā vai nodaļā.

No nākamā gada tiks nodrošināts jauns dienas stacionārā sniedzamais veselības aprūpes pakalpojums – izmeklējumi, lai nodrošinātu ilgstošu skābekļa terapiju. Tas tiks nodrošināts pacientiem ar elpošanas nepietiekamību, kuriem ir indicēta skābekļa terapija,

Grozījumi MK noteikumos paredz apmaksas tarifu palielinājumu stacionārajās ārstniecības programmās, hronisko pacientu aprūpē, radioķirurģijā, staru terapijā u.c..

1 Ministru kabineta 2018.gada 28.augusta noteikumi Nr.555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI