DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Apstiprināti 11 NVO projekti sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Pixabay

Lai palīdzētu sasniegt nostādīto vakcinācijas mērķi, Sabiedrības integrācijas fonds apstiprinājis 11 projektu pieteikumus konkursā “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19” nevaldības organizācijām (NVO). Konkursa ietvaros atbalstītas aktivitātes, kas informē Latvijas iedzīvotājus un atsevišķas sabiedrības grupas par vakcīnām un vakcinācijas kārtību, kā arī palīdz nokļūt līdz vakcinācijas punktam, tā veicinot vakcinācijas aptveri un nodrošinot individualizētu pieeju. Plānots, ka ar apstiprināto projektu aktivitātēm tiks uzrunāti 13 200-22 000 Latvijas iedzīvotāji.

Konkursā tika atlasīti tie NVO projekti, kuru īstenošana sniedz ieguldījumu pēc iespējas ātrāk sasniegt mērķi vakcinēt 70% Latvijas iedzīvotāju. Kopumā saņemti 22 projektu pieteikumi par pieprasīto programmas finansējuma summu 575 000 EUR, no iesniegtajiem projektiem atbalstīti 11 pieteikumi 310 000 EUR vērtībā. Vienam projekta iesniedzējam pieejamais maksimālais finansējums bija 33 000 EUR.

Kā rāda tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujas dati, kas veikta vakcinācijas sākumposmā 2021.gada februārī, pirmo iespēju vakcinēties pret Covid-19 plānoja izmantot 29% Latvijas iedzīvotāju. Tikmēr 36% atbildēja, ka varētu vakcinēties, tomēr vēlas nogaidīt. Savukārt SKDS aptaujas dati, kas publicēti 2021.gada jūnijā, liecina, ka to cilvēku skaits, kas vēlas vēl nogaidīt, ir samazinājies līdz 25%, vienlaikus norāda, ka neizlēmušo iedzīvotāju īpatsvars sabiedrībā joprojām ir ceturtā daļa.

“Mēs apzināmies, ka ir daļa cilvēku, kas vēlas vakcinēties, taču saskarās ar grūtībām nokļūt līdz vakcinācijas punktam vai nav pārliecināti par informāciju, kas bijusi publiski pieejama. Ar NVO palīdzību plānots īstenot mērķtiecīgu un personalizētu komunikāciju par vakcināciju pret Covid-19, īpaši vēršot uzmanību dažādām sabiedrības grupām un to individuālajām vajadzībām - informējot, atbildot uz jautājumiem, palīdzot pierakstīties uz vakcināciju un nodrošinot iespēju nokļūt līdz vakcinācijas punktam. Pilsoniskās sabiedrības iesaiste ir būtiska, lai mēs visi kopā ierobežotu vīrusa izplatību,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Ar apstiprināto projektu aktivitātēm plānots uzrunāt sekojošas mērķgrupas: Latgales plānošanas reģiona iedzīvotāji; krieviski runājošā sabiedrības daļa Latvijā; iedzīvotāji ar pamata un vidējo izglītību, ienākumiem zem vidējiem valstī; valsts un pašvaldību struktūrās nodarbinātie; privātajā sektorā nodarbinātie; seniori.

Projektos iedzīvotāju uzrunāšanu veiks, galvenokārt, medicīnas nozares pārstāvji, sniedzot kvalitatīvu un pārbaudītu informāciju par Covid-19 un vakcināciju. Kā dažus no piesaistītajiem projektu partneriem var minēt ekspertus no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, Rīgas Klīniskā Austrumu Universitātes slimnīcas, Latvijas Sarkanā krusta, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras, ģimenes ārstu praksēm, senioru un citām biedrībām.

Projektus vērtēja komisijas vērtēšanas komisija un piesaistīti eksperti. Vērtēšanas komisijas sastāvā bija divi pārstāvji no Veselības ministrijas un pa vienam pārstāvim no Nacionālā veselības dienesta, Kultūras ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, un viens Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvis, kurš vadīja vērtēšanas komisijas darbu, bet vērtēšanā un balsošanā nepiedalījās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI