DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Turpinoties dramatiskam dabasgāzes kāpumam, pieaugs AS “RĪGAS SILTUMS” siltuma tarifs

Turpinoties dramatiskam dabasgāzes cenas pieaugumam un prognozētai augstai pirktās siltumenerģijas cenai, Rīgā no 1.novembra sagaidāms siltumenerģijas tarifa kāpums par 16%. Plānotais  siltumenerģijas tarifs varētu būt 66,76 EUR/MWh bez PVN.

Siltumapgādes uzņēmums AS “RĪGAS SILTUMS” iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā izskatīšanai jauno siltumenerģijas tarifa projektu.

AS “RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: “Situācija enerģētikas tirgū ir satraucoša, kas saistīts ar būtisku dabasgāzes cenu kāpumu. Dabasgāzes cena biržā ir dramatiski palielinājusies un uz doto brīdi ir desmitkārtojusies, salīdzinot ar pērnā gada vasaru. Tā kā dabasgāzes cenas joprojām turpina pieaugt (nu jau ap 80 EUR/MWh), nav pamats domāt, ka pirktās siltumenerģijas cena tuvākajos mēnešos samazināsies.

Siltuma tarifā pieaug tikai kurināmā un pirktās siltumenerģijas izmaksu sadaļa, kas tarifā sastāda vairāk nekā 80%.

AS “RĪGAS SILTUMS” savos siltumavotos saražo tikai 30% no apkures sezonā nepieciešamā siltumenerģijas daudzuma Rīgā, savukārt 70%, siltumenerģijas tiek iepirkts. Jāatzīmē, ka galvenais piegādātājs ir AS “Latvenergo”, kas siltumenerģiju ražo no dabasgāzes, un kuras cena kopš pavasara tikai pieaug.”

Šī gada rudenī, kad dramatiski pieaug dabasgāzes cena, AS “RĪGAS SILTUMS” uzskata, ka jāturpina uzsāktais kurss - atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumapgādē, kas ļauj būt neatkarīgākiem un finansiāli stabilākiem.

Lai samazinātu siltumenerģijas tarifu, kā arī mazinātu atkarību no importētajiem energoresursiem, AS “RĪGAS SILTUMS” nepārtraukti attīsta siltumenerģijas ražošanu ar šķeldu. Uzsākot siltumenerģijas ražošanu ar biokurināmā katliem siltumcentrālēs “Imanta” un “Daugavgrīva”, plānots, ka AS “RĪGAS SILTUMS” dabasgāzes īpatsvars siltumenerģijas ražošanai samazināsies līdz 50% un attiecīgi šķeldas īpatsvars pieaugs līdz 50%. Turklāt, siltumenerģijas ražošana, izmantojot šķeldu, ir videi draudzīgāka, jo tā ir CO2 neitrāla.

AS “RĪGAS SILTUMS” visu vasaru līdz pat šī gada septembra vidum  rīdziniekiem piegādāja pašu saražoto un iepirkto siltumenerģiju no neatkarīgajiem siltumenerģijas ražotājiem, kas to ražoja no atjaunojamiem energoresursiem, kas ir būtiski lētāki. Rīgā kopumā trešo daļu nepieciešamā siltuma saražo no atjaunojamiem energoresursiem. Pateicoties arī AS “RĪGAS SILTUMS” meitas uzņēmumam - SIA “Rīgas BioEnerģija”, kas siltumenerģiju ražo arī no atjaunojamiem energoresursiem, Rīgā tika stabilizēts siltumenerģijas tarifs.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU