DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

IV Starptautiskais ekonomikas forums pulcēs valsts un valdības pārstāvjus, ekspertus, zinātniekus, uzņēmējus un politiķus

Piektdien, 17. septembrī, plkst. 10.00 darbu sāks IV Starptautiskais ekonomikas forums “NĀKOTNES EKONOMIKA: globalizācijas izaicinājumi Eiropai un Baltijai 21.gadsimtā” Latvijas Zinātņu akadēmijā pulcējot valsts un valdības pārstāvjus, ekspertus, zinātniekus, uzņēmējus un politiķus.

Foruma atklāšanas uzrunas teiks Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, izglītības un  zinātnes ministre Anita Muižniece,  Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raimonds Aleksejenko.

Foruma plenārsēdes pirmā daļa tiks veltīta COVID-19 izraisītās krīzes izaicinājumu analīzei un aktuālajai problemātikai:

 • SIA Latvijas Mobilais Telefons prezidents, prof. Juris Binde atklās, kādas pārmaiņas, sarežģījumus un arī priekšrocības nesīs Industrijas 4.0 attīstība?
 • uzņēmējs, starptautiskā biznesa eksperts, zinātnieks Dr. Kannan Vishwanatth (Indija) referēs par jautājumiem, kā COVID ir mainījis starptautisko biznesu, farmāciju un veselības aprūpi? Kādas vakcīnas un farmaceitiskie produkti sekmēs cilvēku labklājību? Kādas investīciju un biznesa iespējas paver COVID ietekmētais laikmets?
 • LZA Ekonomikas institūta vadošais pētnieks, RTU prof. Jānis Vanags prezentēs jaunākos pētījumu rezultātus par Latvijas un Baltijas valstu attīstības iespējām un draudiem 21. gadsimtā;
 • Igaunijas Zinātņu akadēmijas prezidenta prof. Tarmo Someres (Tarmo Soomere) uzstāšanās būs veltīta tēmai par zinātnes nozīmi nākotnes ekonomikas attīstībā;
 • Lietuvas zinātņu akadēmijas prezidents prof. Jūrs Banis (Jūras Banys) dalīsies ar Lietuvas pieredzi jauno tehnoloģiju ietekmē uz ekonomiku; 
 • Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis sniegs C-19  krīzes vadības analīzi no uzņēmēju skatu punkta.

Foruma plenārsēdes otrā daļa būs veltīta starptautiskajām attiecībām, kur nozīmīga loma ir sadarbībai Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un nākotnes ekonomikas attīstībai:

 • Uzbekistānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Baltijas valstīs un Somijā VE Kadambajs Sultanovs referēs par  Vidusāzijas, Baltijas un ES savstarpējo attiecību pieredzi un praksi;
 • Kazahstānas Zinātņu akadēmijas goda akadēmiķis, aktīvs sabiedriskās domas līderis prof. Abdraim Bakytzhan prezentēs novatoriskos risinājumus, kas tiek īstenoti Astanas Starptautiskajā finanšu centrā;
 • par Ziemeļeiropas valstu pieredzi ražošanas un inovāciju attīstībā runās ilggadējais Eiropas Ražošanas asociācijas prezidents, Lundas (Zviedrija) universitātes pētniecības, sadarbības un inovāciju nodaļas vadītājs Dr. Bjorn Fagerstrom.

Plenārsēdei sekos interaktīva diskusija, iesaistot klātesošos un žurnālistus, kā arī secinājumu un priekšlikumu apspriešana.

Forums turpinās darbu trīs paralēlās sekcijās par tēmām:

 • Latvijas valsts un sabiedrības izaicinājumi un to raksturojumi starptautiskā kontekstā – valsts pētījumu programmas projekts INTERFRAME-LV (sekcijas vadītāji – prof. Baiba Rivža, asoc. prof. Tatjana Boikova);
 • Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība (sekcijas vadītāji – prof. Jeļena Titko, Edgars Čerkovskis);
 • Valsts konkurētspēja: sistemātiska pieeja. Teorija un prakse (sekcijas vadītāji – prof. Jānis Vanags, asoc.prof. Ņina Linde).

Foruma gaitā Baltijas valstu zinātņu akadēmiju prezidenti parakstīs sadarbības memorandu par Baltijas valstu ilgtermiņa sadarbību zinātnes un pētniecības jomā. Tiks parakstīts arī Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Telekomunikāciju asociācijas sadarbības līgums.

Foruma norisei varēs sekot tiešraidē LMT Straume vai LZA Ekonomikas institūta FB kontā https://www.facebook.com/ei.lza.lv .

Foruma programma. Foruma mājaslapa: www.economicforum.lv .

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU