DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. augustā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Pārrunā skolēnu skrīninga testēšanas pilnveides procesu

Izglītības iestādēs uzsākot līdz šim apjomīgāko Covid-19 testēšanu un saņemot pirmos signālus par problēmsituācijām, šodien, 25. augustā, Veselības ministrija uz tikšanos bija aicinājusi  laboratoriju “MFD” un “BIOR” pārstāvjus un pārrunāja testēšanas sākumu, ar to saistītās problēmas un plānoto procesa pilnveidi.

Jau ziņots, ka no 23. augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs ir sākta līdz šim Latvijā vienlaikus veiktā apjomīgākā Covid-19 testēšana. Plānots, ka katru nedēļu izglītības iestādēs tiks veikti skrīninga testi ap 200 tūkstošiem cilvēku. Testēti tiek gan bērni, gan iestādes personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19.

Lielākā daļā gadījumu labaratorijas skolēnu testēšanu uzsākušas sekmīgi, vienlaikus pirmajās dienās vērojamas arī problēmsituācijas atsevišķām laboratorijām ar savlaicīgu paraugu paņemšanas komplektu nogādāšanu skolās un to personalizēšanu.

Tikšanās laikā abu labaratoriju pārstāvji apliecināja, ka problēmu cēloņi ir apzināti. “MFD” laboratorija apliecināja, ka ir piesaistījusi papildu resursus un uz visām skolām šodien izvedīs plānoto testu apjomu. Arī “BIOR” pārstāvji apliecināja, ka turpmāk uz skolām sūtīs personalizētus paraugu paņemšanas komplektus.

Kā notiek testēšana?

  1. Katrai izglītības iestādei ir sava apkalpojošā laboratorija, kas nodrošina audzēkņu un personāla testēšanu. Laboratorija sagatavos personalizētus stobriņus siekalu paraugu savākšanai un nodrošinās to nogādāšanu izglītības iestādēs.
  2. Paraugu savākšana notiek noteiktā dienā un laikā, par kuru izglītības iestāde informēs arī vecākus. Ņemot vērā ievērojamo apjomu, gan laboratorijas, gan izglītības iestādes cieši sekos noteiktajam grafikam, un testēšana citā dienā vai laikā nebūs iespējama.
  3. Vakcinētiem vai pārslimojušiem bērniem un darbiniekiem ar derīgu sertifikātu tests nebūs jāveic. Lūdzam informēt izglītības iestādes par sertifikāta esamību.
  4. Paraugu nodošanas procesu koordinēs izglītības iestāde, ievērojot drošus apstākļus.
  5. Testēšanas rezultātus katrs individuāli saņems dienā, kad tests nodots, vai nākamās dienas rītā iepriekš norādītā e-pastā un E-veselībā. Pilngadīgs skolēns testa rezultātus varēs apskatīties pats,  nepilngadīga skolēna vietā to izdarīt varēs vecāki vai viņa likumiskie pārstāvji. Lūdzam izglītības iestādi informēt par kontaktinformāciju, ja tas vēl nav izdarīts.
  6. Saņemtais testēšanas rezultāts būs jāuzrāda (elektroniski vai izdrukāts), apmeklējot interešu vai profesionālās ievirzes izglītības aktivitātes.

Kā notiks testēšana speciālajās izglītības iestādēs?

Bērnu testēšana speciālajās izglītības iestādēs tiks sākta 1. septembrī. Organizējot testēšanu, tiks ņemtas vērā katra bērna individuālās vajadzības. Nepieciešamības gadījumā testēšanu veiks laboratorijas personāls vai skolas ārstniecības persona. Ja skolēns nevarēs veikt nevienu no testa veidiem, tiks meklēti individuāli risinājumi.

Visu informāciju par testēšanas norisi vecāki var saņemt izglītības iestādē, kurā mācās bērns, kā arī IZM mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU