DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Lejasbuda, Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vecākā eksperte
12. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

SIA “Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavā deviņām mirušām ūdelēm konstatēts Covid-19

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pārtikas un veterinārais dienests informē (PVD), ka SIA “Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavā Iecavas novadā deviņām mirušām ūdelēm konstatēta Covid-19 infekcija.

Pastiprināta uzraudzība kažokzvēru novietnēs tiek īstenota jau kopš pagājušā gada vasaras, taču šogad, lai nodrošinātu infekcijas atklāšanu agrīnā stadijā un iespējami operatīvi novērstu tās tālāko izplatību, sekojot Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) norādēm, PVD kažokzvēru audzētavās uzsāka nobeigušos ūdeļu regulāru laboratorisko izmeklēšanu uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni.

Saslimšanu SIA “Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavā PVD konstatēja šīs pastiprinātās laboratoriskās uzraudzības ietvaros.

Kopumā SIA “Baltic Devon Mink” ir aptuveni 60 tūkstoši ūdeļu, taču saslimšana apstiprināta deviņiem mirušiem dzīvniekiem. Vienlaikus PVD  no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ir saņēmis informāciju par saslimušu uzņēmuma darbinieku.

Situācija tiek pārraudzīta un kontrolēta – par konstatēto ir informēts SPKC, PVD veic visas nepieciešamās darbības un īsteno drošības pasākumus, lai nepieļautu slimības izkļūšanu ārpus kažokzvēru novietnes - ir norobežota teritorija ap to un apturēta jebkāda dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu kustība uz un no novietnes.

PVD ir uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Par tās gaitu un turpmākajām darbībām informēsim atsevišķi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI