DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra aicina piedalīties ikgadējā “Ģeodēzistu dienā”

3. februārī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra  rīkos ikgadējo semināru “Ģeodēzistu diena 2020”, kurā tiešsaistē informēs par paveikto ģeodēzijas jomā 2020. gadā.

Tradicionāli “Ģeodēzistu dienas” dienas kārtībā tiks iekļauti ziņojumi par valsts ģeodēziskās atskaites sistēmas uzturēšanu, valsts ģeodēziskā tīkla aizsardzību un citām aktivitātēm ģeodēzijas jomā.

Intersenti aicināti pieteikties dalībai “Ģeodēzistu dienā” līdz 31. janvārim, rakstot uz e-pastu Ivars.Liepins@lgia.gov.lv. Tāpat semināra dalībnieki aicināti iesūtīt jautājumus par plašākai sabiedrībai interesējošām ģeodēzijas tēmām un aktualitātēm, kas ir saistītas ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbību ģeodēzijas jomā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā. Aģentūra ir izveidojusi un uztur Ģeotelpisko pamatdatu informācijas sistēmu, kas nodrošina ģeotelpisko datu sagatavošanu un informācijas pakalpojumu sniegšanu pēc valsts pārvaldes, pašvaldību, juridisko un fizisko personu pieprasījuma, tostarp valsts ģeodēziskā tīkla datubāzi un vietvārdu datubāzi.

Tāpat Latvijas Ģeotelpiskās informācija aģentūra uztur un attīsta visu valsts teritoriju aptverošu pastāvīgo globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmu "LatPos", kā arī uzmēra valsts robežu un sastāda robežas demarkācijas kartes, atbilstoši noslēgtajiem robežlīgumiem. Līdztekus dažāda mēroga topogrāfiskajiem plāniem un kartēm, gatavo arī aeronavigācijas kartes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU