DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Latvija pasūtīs vēl līdz 1 403 000 BioNTech-Pfizer ražotās vakcīnas devas

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Šodien, 8. janvārī, Ministru kabinets lēma piešķirt papildu 23 miljonus eiro, lai Veselības ministrija varētu iegādāties vēl līdz 1 403 000 papildus vakcīnu devām no vakcīnu ražotāja BioNTech-Pfizer. Tas dos iespēju Latvijā vakcīnu saņemt papildu 701 500 iedzīvotājiem. Tāpat veselības ministrs būs pilnvarots nepieciešamības gadījumā pieteikties papildu vakcīnu devu pasūtīšanai.

“Visaptveroša vakcinācija - tas ir mūsu “Baltijas ceļš” uz brīvību no pandēmijas. Aicinu mediķus tuvākajās dienās doties vakcinēties. Vakcīnas nedrīkst palikt ledusskapjos, pretējā gadījumā mēs riskējam nepotēt tos, kas ir gatavi!” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts, kurš šodien, 8. janvārī, pirmajā dienā pēc apstiprināšanas amatā tikās ar ģimenes ārstiem un slimnīcu vadītājiem.

Šobrīd Latvija ir pieteikusies uz 5 ražotāju - “BioNTech” un “Pfizer”, Moderna Biotech Spain, S. L, AstraZeneca un Johnson & Johnson un CureVac - izstrādātām vakcīnām. Minēto vakcīnu kopējais apjoms ir 4 060 536 vakcīnas devas, ar ko var nodrošināt 2 429 939 cilvēku vakcināciju.

Lai gan šis ir liels apjoms, Latvijai šobrīd jārēķinās ar to ražotāju vakcīnām, kas jau ir reģistrētas un pieejamas Eiropas Savienībā, tāpēc tiek izmantotas visas iespējas pieteikties papildu vakcīnu devām. Šodien Latvijai ir jāsniedz atbilde Eiropas Komisijai par papildu pieprasījumu.

Plānots, ka papildu vakcīnu devas no BioNTech-Pfize Latvija varētu saņemt gada otrajā pusē.

Vienlaikus ir prognozes, ka līdz 29. janvārim ES varētu tikt reģistrēta AstraZeneca un Oksfordas universitātes vakcīna, tomēr pastāv riski, ka piegādes var aizkavēties.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU