DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Aicinām uz Vides pēcpusdienu tiešsaistē – augsta līmeņa diskusija par Eiropas zaļo kursu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

10. decembrī ikvienu interesentu, vides aktīvistus un ekspertus aicinām pievienoties vides jautājumiem veltītos pasākumos – augsta līmeņa diskusijai par Eiropas zaļo kursu ar Eiropas Komisijas Vides, okeānu un zivsaimniecības komisāru Virgīniju Sinkēviču un pasākumam “Plastmasa zem lupas”, lai runātu par pētījuma “Plastics in the Spotlight” rezultātiem.

Saruna ar vides komisāru Virgīniju Sinkēviču, VARAM Valsts sekretāra vietnieci vides aizsardzības jautājumos Aldu Ozolu un Latvijas Universitātes pētnieku un biedrības „Zaļā brīvība” vadītāju Jāni Brizgu notiks tiešsaistē no plkst. 15.00 – 16.00.

Interesenti tai sekot varēs Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook profilā, kā arī www.esmaja.lv.

Sarunas fokusā – Eiropas izaicinājumi virzībā uz Zaļo kursu, aprites ekonomika mūsu ikdienā, cīņa ar klimata pārmaiņām – no savām mājām līdz Eiropai kā pirmajam klimatneitrālajam kontinentam, kā arī – kā apsaimniekojam mūsu ezerus, jūras, mežus un rūpējamies par citiem dabas resursiem.

Savukārt no plkst. 18.00 līdz 19.30 Eiropas Savienības māja sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu un Zero Waste Latvija ielūdz uz tiešsaistes diskusiju "Plastmasa zem lupas".

Plastmasa ne tikai kaitē videi, bet arī var apdraudēt cilvēku veselību. Pārtikas iepakojumos esošā plastmasa var saturēt veselībai bīstamas ķīmiskās vielas, ietekmējot cilvēku endokrīno sistēmu. Kāda plastmasa satur veselībai kaitīgas vielas? Vai un kā ir iespējams izvairīties no šīm ķīmiskajām vielām?

Diskusijā radīsim skaidrību par pētījuma “Plastics in the Spotlight” rezultātiem, kurā piedalījās arī 10 Latvijas sabiedrībā zināmas personības. Diskusijā par pētījuma rezultātiem, plastmasas ietekmi uz veselību, ilgtspējīgu iepakojumu, kā arī Eiropas Savienības nostāju par pārtikas iepakojuma materiālu drošumu sarunāsies pētījuma dalībnieki, vides un ķīmijas eksperti.

Diskusija būs skatāma tiešraidē Eiropas Savienības mājas un Zero Waste Latvija Facebook lapās, kā arī Zero Waste Latvija Youtube kanālā.

Uzrunu diskusijas sākumā teiks Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite.

Sarunā piedalīsies:

  • Kristīne GARKLĀVA, žurnāliste un Pasaules Dabas Fonda vēstniece
  • Jānis BRIZGA, Latvijas Universitātes pētnieks, biedrības „Zaļā brīvība” vadītājs
  • Līga PAKALNA, vides eksperte, Baltijas Vides Forums
  • Jānis GEDUŠEVS, ilgtspējīgas attīstības vadītājs iepakojuma ražošanas uzņēmumā
  • Mairita LŪSE, projekta „Plastics in the Spotlight” vadītāja, Zero Waste Latvija

Diskusiju vadīs Dr. Jana SIMANOVSKA, vides inženierzinātņu doktore, ķīmiķe, “Ekodizaina kompetences centra” valdes priekšsēdētāja.

“Plastics in the Spotlight” ir pētnieciskais projekts veselības jomā, kurā tika pārbaudīti cilvēku urīna paraugi, meklējot tajos ftalātu un fenolu daļiņas, kuru izcelsme meklējama plastmasas iepakojumā. Projekta mērķis ir aicināt Eiropas Savienību rīkoties, piemērojot ierobežojumus bīstamām ķīmiskajām vielām plastmasas iepakojumos. Galvenie projekta partneri ir Rezero (Spānija), Ekologi Brez Meja (Slovēnija), Za Zemiata (Bulgārija), ZERO (Portugāle), Zero Waste Europe un Zero Waste Latvija.
Plašāk par "Plastics in the Spotlight" projektu.

Diskusijas par ilgstspējas tēmām ES māja rīko sadarbībā ar biedrību Zero Waste Latvija un Pasaules Dabas Fondu.
 
Eiropas Savienības mērķis līdz 2050. gadam kļūt par pasaulē pirmo klimatneitrālo kontinentu ir mūslaiku lielākais izaicinājums un arī izdevība. Lai šo mērķi sasniegtu, Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar Eiropas zaļo kursu — vērienīgu pasākumu kopumu, kura nolūks ir dot ES iedzīvotājiem un uzņēmumiem iespēju gūt labumu no pārejas uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku.
Vairāk par Eiropas zaļo kursu.

Nodrošinot Eiropas zaļā kursa ieviešanu, 2020. gada 11. martā Eiropas Komisija pieņēma jaunu aprites ekonomikas rīcības plānu. Tajā paredzēti pasākumi visā ražojumu aprites cikla laikā, un tā mērķis ir pielāgot ekonomiku zaļajai nākotnei un stiprināt konkurētspēju, vienlaikus aizsargājot vidi un nodrošinot patērētājiem jaunas tiesības. Plānā paredzēta arī jaunas ES tekstilizstrādājumu stratēģijas izstrāde, lai stiprinātu konkurētspēju un inovāciju šajā nozarē un attīstītu ES tirgu tekstilizstrādājumu atkārtotai izmantošanai.
Vairāk par Jauno aprites ekonomikas rīcības plānu

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI