DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. augustā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
8
8

Izmaiņas nosūtīšanas kārtībā uz bērnu psihiatra ambulatoro konsultāciju

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) no 1. septembra uz ambulatoro konsultāciju pie bērnu psihiatra varēs pierakstīties tikai ar ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista izsniegtu pamatotu e-nosūtījumu, kas satur informāciju par to, kādēļ pacientam nepieciešama bērnu psihiatra konsultācija.

Ņikita Bezborodovs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs: E-nosūtījums nepieciešams, lai būtu iespēja veikt gaidītāju rindas izvērtēšanu un pacienti, kuriem bērnu psihiatra konsultācija ir nepieciešama steidzamāk, to varētu saņemt ātrāk.”

E-nosūtījumā jāiekļauj konsultācijas nepieciešamības pamatojums, detalizēti aprakstītas pašreizējās sūdzības, kā arī iepriekš veikto izmeklējumu un terapiju apraksti. Tie e-nosūtījumi, kuri nesaturēs nekādu informāciju par bērnu psihiatra konsultācijas nepieciešamību, netiks pieņemti, un par to tiks informēts pacienta likumiskais pārstāvis vai pacients, aicinot sazināties ar ārstu, lai papildinātu e-nosūtījumu ar iztrūkstošo informāciju.

Savukārt tie e-nosūtījumi, kuros iekļautā informācija nebūs pietiekama, lai noteiktu steidzamības pakāpi, tiks pieņemti, tomēr jāņem vērā, ka pacientiem uz konsultāciju var nākties gaidīt ilgāk.

Atgādinām, kā e-nosūtījums ir nepieciešams pirmreizējiem pacientiem, kā arī pacientiem ar pārejošiem psihiskiem traucējumiem, kuri iepriekš konsultēti, bet nav bijuši pie psihiatra ilgāk kā 1 gadu. E-nosūtījums nav nepieciešams - hroniskiem pacientiem un pacientiem ar pārejošiem psihiskiem traucējumiem vienas ārstniecības epizodes ietvaros (1 gada laikā kopš iepriekšējās konsultācijas).

Visi pacienti, kuri pašlaik jau atrodas gaidīšanas rindā pie bērnu psihiatra, tiks pieņemti rindas kārtībā kā iepriekš, jauns nosūtījums nav nepieciešams.

Labs saturs
8
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU