DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

SIVA uzsāk izmēģinājuma projektu

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (turpmāk – SIVA) uzsāk izmēģinājuma projektu – transportlīdzekļa pielāgošanas veikšana ārpakalpojumā.

Izmēģinājuma projekta mērķis ir apzināt un novērtēt transportlīdzekļa pielāgošanas pakalpojumu, nodrošinot personai ar invaliditāti iespēju izvēlēties pakalpojuma sniedzēju tuvāk savai dzīvesvietai. Izmēģinājuma projekta ietvaros SIVA speciālisti pārbaudīs veiktā transportlīdzekļa pielāgojuma atbilstību personas vajadzībām, izvērtēs iesniegtos izdevumus attaisnojošos dokumentus, pieņems lēmumu par transportlīdzekļa pielāgošanas izdevumu kompensēšanu un par kompensācijas apmēru.

Arī izmēģinājuma projekta laikā transportlīdzekļa pielāgošanas pakalpojuma administrēšanu (iesniegumu un citu dokumentu pieņemšanu, sagatavošanu, konsultēšanu, lēmuma pieņemšanu par transportlīdzekļa pielāgošanas izdevumu kompensēšanu u.c.) nodrošinās SIVA speciālisti. SIVA arī turpinās sniegt konsultatīvo atbalstu ikvienam interesentam, lai izskaidrotu transportlīdzekļa pielāgošanas pakalpojuma saturu un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu.

Izmēģinājuma projektu SIVA īstenos valsts budžeta finansējuma ietvaros, un tā laikā plānots citiem transportlīdzekļu pielāgošanas pakalpojuma sniedzējiem nodot pielāgošanai trīs vieglos transportlīdzekļus.

Papildu informācija par izmēģinājuma projektu – https://www.siva.gov.lv/auto-pielagosana.html

Uzziņai: 

Valsts apmaksātu transportlīdzekļa pielāgošanas pakalpojumu SIVA nodrošina personām ar invaliditāti, kurām Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir noteikusi speciāli pielāgota vieglā transportlīdzekļa nepieciešamību.

Transportlīdzekļu pielāgošanu veic SIVA Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļa.

Pēc transportlīdzekļa pielāgošanas Tehniskās apskates stacijā veic transportlīdzekļa tehnisko ekspertīzi un izsniedz klientam transportlīdzekļa tehniskās ekspertīzes atzinumu. 

SIVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionēšanas traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU