DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Ar vienojošu lāpu gājienu noslēdzas pasākums “Latviešu karavīrs laikmeta griežos” Saldū

8. novembrī Saldu piepildīja stāsti, zināšanas, pieredze un emocijas pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”. Gan pasākuma dalībnieki, gan Saldus novada iedzīvotāji un viesi varēja apskatīt Nacionālo Bruņoto spēku, Valsts policijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes dienesta ieroču un ekipējumu displejus, kā arī klātienē vērot Latvijas Gaisa spēku helikopteru.

Pasākuma dalībnieki divu dienu garumā aktīvi darbojās grupās, kur veica dažādus uzdevumus. Saldus Mūzikas un Mākslas skolas ēkā bija pavisam neparasts pasākums – “Dzīvās bibliotēka”, kur notika tikšanās ar biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” biedriem un karavīriem, iepazīstot Nacionālo Bruņoto spēku ikdienu un darbu starptautiskajās misijās, kā arī vairāk uzzinot par Valsts un Pašvaldības policijas, Rekrutēšanas centra, Jaunsardzes centra ikdienu. Savukārt, Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups visas komandas gaidīja Saldus novada pašvaldībā, kur iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar Saldus novadu orientēšanās spēles ietvaros.

Pēc pasākuma Latvijas Ģenerāļu klubs un Saldus novada pašvaldība pasniedza pateicības pasākuma “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” dalībniekam un pauda gandarījumu, ka, organizējot šāda veida pasākumus, mēs jauniešiem radām mīlestību, cieņu un patriotismu pret savu valsti.

Pasākuma dalībnieki un novada iedzīvotāji vienojās kopīgā lāpu gājienā pa Saldus pilsētas ielām līdz O. Kalpaka laukumam, kur notika noslēguma pasākums. Muzikālos priekšnesumus sniedza Jūras spēku orķestris. Apsveikumu pasākuma “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” dalībniekiem bija atsūtījis arī Latvijas valsts prezidents Egils Levits, izsakot pateicību katram pasākuma dalībniekam, kas piedalījās un iepazina Latviju, novadu vēsturi un cilvēkus, kā arī pauda gandarījumu, ka ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja izprast savu vietu un lomu Latvijas attīstībā, uzzināt par savu un ģimenes lomu valsts tapšanā un stiprināšanā.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts svinīgi dāvāja ceļojošo lāpu Ilūkstes novada pārstāvjiem, kas 2020. gadā organizēs pasākumu “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” Ilūkstē.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU