DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

ES mājā notiks sociālā uzņēmuma “Puordare” sietspiedes darbnīca

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Sestdien, 26. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 13.30 Eiropas Savienības mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā sadarbībā ar sociālo uzņēmumu “Puordare” notiks sietspiedes darbnīca. Aicinātas ģimenes ar bērniem un ikviens interesents.

Sietspiede ir senākais drukas veids – viens no trafaretdrukas paveidiem, kur par trafaretu tiek izmantots neilona siets.

“Puordare” stāstīs, kāpēc sociālo uzņēmējdarbību izvēlējušies veikt vietā Rēzeknes novadā, kur sākotnēji par nebija ceļa. Kādi bijuši viņu motīvi, pārbaudījumi un iespējas.

Piedalies darbnīcā un izmēģini sietspiedes drukā apdrukāt savu mīļāko T-kreklu vai auduma maisiņu, kurus atceries paņemt līdzi. Darbnīcās būs iespēja drukāt arī uz otrreizēji darināta papīra.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bez maksas.


Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots, tāpēc aicinām tai pieteikties iepriekš:
https://forms.gle/qcRSSE63MeV6M2JMA

Sociālais uzņēmums “Puordare” ir no Rēzeknes novada. Tā mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par videi draudzīgāku dzīvesveidu, organizējot radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem, kā arī piedāvājot produktus, kas ir no otrreiz pārstrādātiem vai no ilgtspējīgiem un kvalitatīviem materiāliem, piemēram, koka dizaina elementi, auduma maisiņi, bišu vaskadrānas.
 
Ingūna Semule, “Puordare” dibinātāja un projektu vadītāja: “Mēs vēlamies darīt lietas, kas mums patīk, ir videi draudzīgas un saudzīgas, veicinot sabiedrības sociālo labklājību. Mums rūp tas, kādā vidē augs mūsu bērni, kā arī nākotnē vēlamies radīt darba vietas tiem, kuri Rēzeknes reģionā ilgstoši ir bez darba.”

Darbnīca notiks sadarbībā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju.

Sociālā uzņēmējdarbība ļauj risināt sociālās problēmas ar biznesa instrumentiem – uzņēmumi ražo preces vai sniedz pakalpojumus ar mērķi risināt sociālu problēmu, nevis ar mērķi gūt finansiālu labumu uzņēmuma īpašniekiem. Līdz 2022. gadam Latvijā sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumu atbalstam pieejams ES grantu finansējums 12 miljonu eiro apmērā.

Programmu īsteno Labklājības ministrija un ALTUM:
https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/biznesa-uzsacejiem/socialas-uznemejdarbibas-programma/par-programmu/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI