DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2018
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Lemj par jaunu sociālā pabalsta apmēru un sociālo garantiju palielināšanu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Jelgavas novada domes deputāti 28. novembra domes sēdē apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz novada bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kas sasnieguši pilngadību, piešķirt jaunu pabalsta veidu – mājokļa pabalstu un dubultot sociālo garantiju apmēru diviem jau esošiem pabalsta veidiem.

Arī līdz  šim Jelgavas novada pašvaldība bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kas sasnieguši pilngadību, nodrošināja pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei un pabalstu ikmēneša izdevumu segšanai. Turpmāk pašvaldība konkrētajai mērķgrupai nodrošinās vēl vienu pabalsta veidu – mājokļa pabalstu.

Pabalsts plānots kā kompensācija īres un komunālo maksājumu izdevumu segšanai tādā gadījumā, ja pabalsta saņēmējs īrē dzīvesvietu Jelgavas novadā vai jebkurā citā pašvaldībā. Saistošajos noteikumos paredzētajā kārtībā pašvaldība ik mēnesi maksās šo mājokļa pabalstu pilngadību sasniegušajam bārenim vai bērnam, kurš palicis bez vecāku gādības līdz 24 gada vecuma sasniegšanai. Pabalstu piešķirs ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītu izdevumu segšanai.

 “Izvirzot kritērijus dzīvokļa pabalsta apmēram, ņēmām vērā vidējās ar dzīvojamās telpas īri saistītās izmaksas mēnesī Jelgavas novadā par dzīvojamo telpu 30 m2 platībā - par īri un apkuri, par dzīvojamās telpas apsaimniekošanu, par aukstā ūdens patēriņu un par kanalizāciju, par atkritumiem un par apkuri (neatkarīgi no kurināmā veida). Tas nozīmē, ka pabalsta apmērs vienam pilngadību sasniegušam bārenim mājokļa pabalstam mēnesī būs 16 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās algas, proti, 68,80 EUR,” skaidro Jelgavas novada Labklājības pārvaldes vadītāja Liene Upeniece.

Līdzās jauna sociālā pabalsta ieviešanai Jelgavas novada Labklājības pārvalde rosinājusi arī palielināt sociālo garantiju apmēru diviem esošajiem pabalstiem - sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei un ikmēneša izdevumu segšanai.

Šobrīd valstī noteiktais minimālais pabalsta apmērs sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei ir 249,71 EUR. Iecerēts, ka turpmāk Jelgavas novada bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kas sasnieguši pilngadību,  saņems šo pabalstu 500 EUR apmērā. Šis ir vienreizējs pabalsts un tas pabalsta pieprasītājam tiek piešķirts, lai aprīkotu mājokli ar nepieciešamo sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra minimumu patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Otrs pabalsta veids, kam iecerēts palielināt finansējumu, ir pabalsts ikmēneša izdevumu segšanai. Šobrīd valstī noteiktais pabalsta apmērs ir pielīdzināts valstī  noteiktajam sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēram, un 2018.gadā tas ir 64,03 EUR. Jelgavas novada pašvaldībā 2019.gadā pabalstu paredzēts noteikt 128,06 EUR apmērā. Jānorāda, ka šo pabalstu pieprasītājs var saņemt, ja turpina mācības valsts akreditētā vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studijas valsts akreditētā augstskolā vai koledžā. Lai saņemtu pabalstu, personai trīs reizes gadā (janvārī, maijā un septembrī) pašvaldībā jāiesniedz izglītības iestādes izsniegta izziņa, kas apliecina izglītības procesa apguvi.

“Mērķgrupa, uz kuru attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums 2019. gadā, ir 11 bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kuri nākamgad sasniegs pilngadību, un 9 pilngadību sasniegušie bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kuri jau reģistrēti pašvaldības palīdzības reģistrā. Vadoties pēc pieejamiem datiem un aprēķiniem, varam prognozēt, ka jaunās izmaiņas un jaunie saistošie noteikumi izdevumu kopsummā no pašvaldības budžeta papildus prasīs 37724 EUR,” piebilst L. Upeniece.

Jāpiebilst, ka saistošie noteikumi stāsies spēkā, kad būs saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apstiprinošs atzinums un tie būs publicēti pašvaldības izdevumā “Jelgavas Novada Ziņas”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU