DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. septembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Trim novada iedzīvotāju grupām palielinās materiālā pabalsta apmēru

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Jelgavas novada domes deputāti 19.septembra Apvienotajā Izglītības, kultūras, sporta un Labklājības un sociālo jautājumu komiteju sēdē izskatīja lēmumprojektu, kas paredz politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem palielināt pabalsta apmēru no 30 līdz 50 eiro. Saistošajos noteikumos iecerēts arī iestrādāt grozījumus, kas personām atvieglos pabalsta saņemšanas kārtību. 

Apkopojot datus par politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, Jelgavas novada pašvaldība apzinājusi, ka novadā ir apmēram 147 politiski represētas personas, 2 nacionālās pretošanās kustības dalībnieki un 38 personas, kuras savulaik piedalījušās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas likvidēšanas darbos. 

“Pašvaldība izvērtējusi finanšu iespējas palielināt minētā pabalsta apmēru, ņemot vērā, ka liela daļa politiski represēto personu un nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, kā arī  Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ir cienījamā vecumā, kad vienīgais ienākums ir vecuma pensija, un šo personu skaits ar katru gadu samazinās. Plānojam, ka saistošo noteikumu īstenošanai turpmāk gadā no pašvaldības budžeta līdzekļiem papildus būs nepieciešami ap 3000 EUR,” saka Jelgavas novada pašvaldības Labklājības pārvaldes vadītājas pienākuma izpildītāja Ieva Lazdiņa.

Tāpat iecerēts arī vienkāršot pabalsta saņemšanas kārtību. Līdz šim visām trim mērķgrupām, lai saņemtu pabalstu ik gadu līdz noteiktam datumam bija jāiesniedz pašvaldībā iesniegums. Grozījumi saistošajos noteikumos paredz, ka turpmāk personām, lai saņemtu pabalstu nebūs vairs katru gadu jāiesniedz jauns iesniegums. Pašvaldība pabalstu piešķirs pamatojoties uz pirmreizējo iesniegumu pašvaldībā.

Politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki pabalstu saņems novembra mēnesī – valsts svētkos, kad tiek atzīmēta Latvijas neatkarības pasludināšanas diena.  Savukārt Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem pabalsts tiks izmaksāts aprīlī – mēnesī, kad tiek rīkoti atceres pasākumi, lai pieminētu Černobiļas traģēdijas upurus un pateiktos tiem, kuri piedalījās avārijas seku likvidēšanas darbos.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā ar  2019.gada 1.janvāri.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU